wtorek, 17 lipca 2012

Książka, o której mówią wszyscy, wkrótce także w Polsce!

Największa sensacja literacka tego roku zostanie wydana przez wydawnictwo Sonia Draga i pojawi się na półkach sklepowych już w listopadzie!

Książka, o której mówią wszyscy!

Intrygująca a zarazem kontrowersyjna trylogia autorstwa brytyjskiej pisarki E L James do tej pory sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy w 37 krajach i pobiła rekord w szybkości sprzedaży pokonując dotychczasowego lidera, którym była seria o Harrym Poterze. Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilkanaście dni. Czy w Polsce również ta powieść osiągnie spektakularny sukces i będzie czytana w autobusach lub kawiarniach, a jej fabuła będzie tematem wielu rozmów przy kawie, dowiemy się już za cztery miesiące.

O prawa do ekranizacji natychmiast zaczęły zabiegać największe światowe firmy produkcyjne: Warner Bros, Sony, Paramount i Universal Pictures. Ta ostatnia wygrała licytację kwotą 5 milionów dolarów! 

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć.

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony? O tym wszystkim będziemy mogli dowiedzieć się sięgając po pierwszą część trylogii zatytułowanej 50 twarzy Greya (Fifty Shades of Grey).

8 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. jeśli sprzedaje się lepiej niż Potter to musi być fenomenalna :) tylko jak tu do listopada dotrwać po takiej recenzji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również zaciekawiła i chyba pokuszę się o jej przeczytanie w wersji angielskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Różne komentarze czytałam o tej książce...takie które nie dawały wiele nadzieii na naprawdę porywajaca książkę. Ale chyba będzie się trzeba przekonać samemu :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Marketingowcy stanęli na wysokości zadania ;) Opis brzmi ciekawie, choć prawdę mówiąc po raz pierwszy spotykam się z tym tytułem/autorką, ale na pewno zapamiętam i będę obserwował recenzję na naszym rodzimym poletku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie ta ksiazka, to taki typowy harlequin. Polecam, bo jest to dosc przyjemna i lekka lektura- idealna na letnie wieczory. Niebawem bede o niej pisala na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam ją za sobą i mimo wszystko (szczegóły w zbliżającej się u mnie recenzji) na kolejne tomy w języku polskim :) Czekam na wasze opinie.

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja czytam i jest fajnie

  OdpowiedzUsuń