RECENZJA: James Redfield, Dwunaste Wtajemniczenie. Godzina decyzji [The Twelfth Insight: The Hour of Decision, 2011]

W poniedziałek do rąk wpadła mi czwarta, a zarazem najnowsza i długo oczekiwana powieść z cyklu Celestine Prophecy (Niebiańska przepowiednia) zatytułowana Dwunaste Wtajemniczenie. Godzina decyzji autorstwa Jamesa Redfielda.

Tym razem autor postanowił wprowadzić czytelnika w temat końca świata. 21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów, w czym wielu widzi znak końca świata. Ale czy rzeczywiście mają rację? Może to tylko symboliczna data końca starego świata i początku nowej epoki, epoki prawdziwej duchowości…

Wraz z bohaterami powieści odbywamy niezwykłą duchową podróż, której zwieńczeniem ma być przemiana całej ludzkości. Do narratora, znanego z poprzednich książek Redfielda, zgłasza się jego przyjaciel Wil, który odnalazł fragment nieznanego wcześniej nikomu manuskryptu. Ten starożytny dokument opisuje tajemniczą duchowość, która niezauważenie ujawni się w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku. Nikt nie zna całości manuskryptu, w różnych regionach świata ujawniają się jedynie jego fragmenty. Aby zrozumieć w pełni jego znaczenie dla ludzkości, Wil i jego towarzysz rozpoczynają poszukiwania brakujących części. Kiedy zrozumieją siłę, jaką daje Synchroniczność i wagę kolejnych informacji zawartych w manuskrypcie, na drodze stają im religijni ekstremiści i agenci tajnych organizacji, którzy chcą poznać tajemnice ukryte w dokumencie dla swych własnych celów.

Książkę generalnie czyta się szybko i przyjemnie, aczkolwiek można trafić na momenty, w których warto zatrzymać się na chwilę refleksji. James Redfield przeniósł część historii do książki, zmieniwszy pewne jej aspekty. Ogólnie jednak książka dostarcza lekkiego dreszczyku emocji oraz rozrywki. Mimo wszystko nie sprawia to, że fani Indiany Jonesa odnajdą w niej swojego bohatera przeżywającego kolejne przygody. Nie zmienia to faktu, iż jest to naprawdę interesująca książka i zdecydowanie polecam ją wszystkim "poszukiwaczom skarbów". A jeśli ktoś czytał poprzednie części na pewno i tym razem się nie zawiedzie.


Tę książkę można nabyć w atrakcyjnej cenie na
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]