Starszy, mądrzejszy i jeszcze bardziej niebezpieczny niż dotąd Mistrz Asasynów

Oliver Bowden, Assassin's Creed: Objawienia
Cały anglojęzyczny świat literatury fantastycznej oraz wielbiciele serii Assassin's Creed z niecierpliwością czekają kiedy 8 listopada pojawi się piąta już książka Olivera Bowdena opowiadająca o najsłynniejszym zakonie asasynów i jego przywódcy. W Polsce musimy uzbroić się w cierpliwość. Jednakże Wydawnictwo Insignis zgodnie z wcześniejszymi zapowiedzami dzień przed tym jak do rąk pierwszych czytelniów trafi Forsaken (pol. Opuszczony) polscy wielbiciele serii będą mogli stać się szcześliwymi posiadaczami w tej chwili jeszcze ostatniej części zatytułowanej Assassin's Creed: Objawienia.

To kolejna, czwarta już część bestsellerowych powieści z serii Assassin’s Creed. Starszy, mądrzejszy i jeszcze bardziej niebezpieczny niż dotąd Mistrz Asasynów Ezio Auditore da Firenze wyrusza na poszukiwania zaginionej biblioteki Altaira, w której być może znajduje się klucz do pokonania Templariuszy raz na zawsze. Tam jednak czeka go wstrząsające odkrycie. Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najstraszniejszy sekret, jaki kiedykolwiek znał świat, który Templariusze pragną wykorzystać, aby zawładnąć losami ludzkości. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy. By je odnaleźć, Ezio udaje się do niespokojnego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego. Krocząc śladami swojego poprzednika Altaira, Ezio musi pokonać ich po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa niż kiedykolwiek, a wyprawa, która rozpoczęła się jako pielgrzymka, zmienia się w wyścig z czasem…

Jak skończy się ta mordecza wyprawa i czy Ezio w końcu pokona ogromną armię Templariuszy, między innymi tego będziemy mogli dowiedzieć się już od 7 listopada kiedy to książka trafi na półki księgarni. Także u nas recenzja Assassin's Creed: Objawienia już niedługo.

Komentarze

 1. Znam serię, ale w formie gry na konsolę. Po książkę raczej nie sięgnę, bo nie jestem wielką fanką. Szczerze przyznam, że historia trochę mnie znudziła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również kojarzę tylko grę, a książka raczej nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar zabrać się w końcu za ten cykl :) Już od dłuższego czasu się czaję, jak w końcu znajdę czas to z pewnością przeczytam. Podobają mi się takie klimaty :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. O książce usłyszałam niedawno, ale gra na konsolę jest dość ciekawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam grę, po książkę w takim razie jestem zobligowana sięgnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Gra przeceniona, książki na podstawie gier to chyba nie jest dobry pomysł...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]