Komiks na podstawie bestsellerowej powieści Stiega Larssona

Rok temu DC Comics ogłosiło, że nabyło prawa do adaptacji bestsellerowej trylogii Millennium Stiega Larssona na potrzeby komiksu. W końcu udało się wdrożyć plany w życie i najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu pojawi się pierwszy z dwóch komiksów oparty na podstawie bestsellerowej powieści Stiega Larssona pod tytułem Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Fabuła i postacie jakie Larsson wykreował w trylogii idealnie pasują do komiksowego formatu. To wielki zaszczyt móc pracować nad opowieścią, która jest tak popularna wśród czytelników na całym świecie – powiedział Dan DiDio, wydawca w DC Comics.

Joakim Larsson, młodszy brat zmarłego w 2004 roku pisarza i dziennikarza dodaje: Stieg zawsze lubił komiksy i byłby zachwycony mogąc zobaczyć postacie, które stworzył przywrócone do życia na kartach komiksu.

Każda część trylogii podzielona jest na dwa komiksowe tomy. Według zapowiedzi będą one ukazywać się od 2012 do 2014 roku (dwa tomy rocznie) nakładem imprintu Vertigo, znanego z tak popularnych serii jak Sandman, Baśnie czy Amerykański Wampir.

Scenariusz komiksu stworzyła szkocka autorka powieści kryminalnych Denise Mina. Za grafikę odpowiadają artyści Argentyńczyk Leonardo Manco oraz Włoch Andrea Mutti.

Komiks opowiada historię śledztwa Mikaela Blomkvista i genialnej hakerki Lisbeth Salander nad zagadkowym zniknięciem przed laty szesnastoletniej Harriet, bratanicy szwedzkiego potentata, Henrika Vangera. Doskonałe rysunki, błyskotliwe dialogi, perfekcyjna fabuła to niezaprzeczalne atuty tej publikacji.

Komentarze

 1. Biorę w ciemno! Dzięki za cynk!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam okazji czytać trylogii ;] Zatem komiks będzie musiał poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstyd przyznać, ale nie miałem jeszcze do czynienia z twórczością Larssona. Czytaliście jego książki, oglądaliście film? Uważacie, że warto? I jeśli tak to od czego polecacie zacząć?

  OdpowiedzUsuń
 4. Komiksów nie czytam, ale chyba w tym przypadku zrobię wyjątek, gdyż bardzo mnie zaintrygowała powyższa publikacja ,,Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet'.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak uwielbiam trylogię, tak komiks. to już chyba dla mnie zbyt wiele. Co dziwne, bo lubię komiksy, a tutaj jakoś nie pałam entuzjazmem. Ale i tak jestem ciekawa, co z tego wyniknie.

  OdpowiedzUsuń
 6. W takim wydaniu na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach przeczytać tę serię. Oglądałam film na podstawie tej książki (o ile się nie mylę) :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Millenium jest świetne. Ciekawa jestem jak wyjdzie odtworzenie trylogii pod postacią komiksu. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że powstała taka idea. Dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Komiksów nie czytuję, ale mangę owszem, widzę że to ciekawy tytuł.. chciałabym przejrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako wierna fanka Millennium już nie mogę się doczekać premiery.

  OdpowiedzUsuń
 11. Po komiksy rzadko sięgam i jestem ciekawa jak wypadnie w moich oczach:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba go przeczytam.... oryginał był genialny, a komiks- zobaczymy.....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

Ofiar wciąż przybywa