Wiktor Zborowski czyta Jedyną prawdę Olle Lönnaeusa

Podobnie, jak w przypadku Złudzenia Thomasa Eriksona, wydawnictwo Rea postanowiło zaprezentować fragmenty powieści Jedyna prawda Olle Lönnaeusa w interpretacji wyśmienitego polskiego aktora jakim jest bez wątpienia Wiktor Zborowski.


Jedyna prawda zabiera nas w mroczny, zimowy i opustoszały krajobraz południowej Szwecji, zamieszkały przez osobliwe postacie, gdzie w powietrzu wyczuwa się ciągłe napięcie, a tęsknota i bezbronność ludzi stają się wręcz namacalne. 

W środku zimowej nocy, kiedy nad skańską równiną szleje śnieżyca, Joel Lindgren dostaje telefon. Słyszy głos Martena, swojego ojca, z którym nie miał kontaktu od dwudziestu lat. Joel nie potrafi zlekceważyć tej rozmowy, więc wyrusza przez zamieć do leżącego na uboczu domu, w którym dorastał. Znajduje Martena wiszącego na haku u sufitu. Na ścianie zaś widnieje namalowany czerwoną farbą napis: Ghadab Allah - Gniew Boga.

Jedyną prawdę od wczoraj można nabyć w księgarniach w całej Polsce. Sądząc po pierwszych recenzjach - postać Joela Lindgrena, próbująca rozwikłać sprawę zabójstwa ojca, z którym nie widział się dwadzieścia lat, przypadła polskim miłośnikom kryminałów do gustu. My również już wkrótce podzielimy się naszymi wrażeniami po przeczytaniu tej książki, a już dzisiaj zachęcamy wszystkich wielbicieli skandynawskich kryminałów do lektury Jedynej prawdy Olle Lönnaeusa.

Zachęcam również do lektury obszernej zapowiedzi Jedynej prawdy

Komentarze

 1. O. Brzmi trochę jak "Pamiętam cię", a ta zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Po wersję słuchaną jednak nie sięgnę z dwóch prostych powodów: lubię czytać sama i nie lubię Zborowskiego, ale przeczytać, przeczytam na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czemu, ale Zborowski do mnie nie trafia, wolałbym sam sobie poczytać. Chcociaż aktor faktycznie bardzo dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do audiobooków więc bardzo entuzjastycznie podeszlam do tej informacji. Głos pana Zborowskiego bardzo mi się podoba ale mam problem z tempem czytania... Trochę więcej dynamiki i byłoby naprawdę dobrze...

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie przeczytam, nie mój gust ;c

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi się tam podoba, Zborowski jest świetny!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]