Dusić na smoczym ogniu w sosie

Przepis na Smokobócję: do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.

W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same.

Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego ostatni smok, którego śmierć przepowiedziano?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca: nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym rolls-royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem. Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!

Ostatni Smokobójca to pierwsza księga kronik Jennifer Strange. Ilustracje do książki wykonał Robert Sienicki.

Jasper Fforde to autor bestsellerowych serii Thusday Next i Nursery Crimes. Ostatni Smokobójca jest jego pierwszą książką dla młodych czytelników i rozpoczyna zupełnie nowy cykl Kroniki Jennifer Strange. Jasper Fforde mieszka wraz ze swoją rodziną w Walii.

Ostatni Smokobójca pojawi się w sprzedaży 6 lutego 2013 nakładem Wydawnictwa SQN.

Komentarze

 1. Smoki to nie moje klimaty,no i chyba za stara na to jestem:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. no, no, całkiem sympatycznie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie to wszystko wygląda, jednak wątpię by me książkowe zaległości pozwoliły mi wcisnąć w swe plany jeszcze jedną powieść. Zwłaszcza, iż po przeczytaniu tej zapewne chciałbym sięgnąć po następne części :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już zacieram rączki na nią:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zalatuje mi trochę fantastyką, a ja z tym gatunkiem jestem na bakier. Dlatego chyba odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio nadszedł przełom w moich preferencjach i powoli zaczynam się przekonywać do fantastyki. Problemem może być jednak to, że jest to cykl i zamiast uczyć się na egzaminy będę siedzieć z nosem w nie tej książce, co powinnam, ale na pewno sięgnę po tę pozycję. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. replica bags australia other a5v95z8z74 replica bags online shopping go to this website n1r10e8v48 buy replica bags replica bags site here q5t11s6q63 cheap designer bags replica replica bags wholesale hong kong

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]