Nieznana historia Psychozy

Niewiele jest w historii kina filmów tak śmiałych i przełomowych jak Psychoza. Na zaledwie kilka możemy spojrzeć z naprawdę bliska, wręcz stojąc na planie, tuż za kamerą, zaraz obok jednego z prawdziwych mistrzów kina, w oczekiwaniu na pierwszy klaps. Stephen Rebello podsuwa czytelnikowi nie tylko unikalne wywiady z gwiazdami legendarnego thrillera, ale i umożliwia wgląd w prywatne zapiski samego Alfreda Hitchcocka. Pieczołowicie, krok po kroku, przedstawia pracę nad scenariuszem i odkrywa kulisy makabrycznych zbrodni Eda Geina, które zainspirowały amerykańskiego pisarza Roberta Blocha do napisania powieści będącej podstawą filmu.

Książka Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy to jedyny klucz do motelu Normana Batesa...

Autor książki, Stephen Rebello jest amerykańskim pisarzem i scenarzystą. Jego artykuły na tematy związane z kinem ukazywały się między innymi w Premiere, Gentleman’s Quarterly, Movieline, Playboy, Interview, Cinefantastique. Mieszka w Santa Monica w stanie Kalifornia.

Na podstawie książki zrealizowano film biograficzny ilustrujący burzliwy związek reżysera z żoną, uchwycony na tle powstającej właśnie Psychozy. Główne role powierzono Anthony’emu Hopkinsowi, Helen Mirren i Scarlett Johansson. Polska premiera filmu odbędzie się 8 lutego 2013 roku. Także premiera tejże książki jest planowana na luty 2013.

Komentarze

 1. O! Z chęcią bym przeczytała tę książkę i obejrzała film. W "Psychozie" się zakochałam - wersji książkowej i wydaje mi się, że do niej jeszcze wrócę w tym roku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Was do Versatile Blogger, jeśli macie ochotę do zapraszam do udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam, gdy książka do nas dotrze;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się dobra lektura. Kto jest wydawcą tej książki ? /tommy/

  OdpowiedzUsuń
 5. @Tommy Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa SQN

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że teraz już nie produkują takich filmów. Tylko krew i latające głowy :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały reżyser filmów, które nie tracą z czasem nic na swej atrakcyjności

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]