Silne postaci, ciekawa sceneria oraz mrożąca krew w żyłach intryga

Ingrid Hedström, Nauczycielka z Villette
Nowy Rok przynosi pierwsze wydawnicze zapowiedzi na najbliższe dni. Jedną z nich jest debiutancka powieść Ingrid Hedström zatytułowana Nauczycielka z Villette. Do Czarnej Serii wydawnictwa Czarna Owca dołącza kolejna szwedzka pisarka z mistrzowsko skonstruowanym kryminałem - silne postaci, ciekawa sceneria oraz mrożąca krew w żyłach intryga.

Ukochana przez wszystkich nauczycielka zostaje potrącona przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Z zeznań świadków wynika, że to nie był przypadek. Dlaczego ktoś chciałby zamordować sześćdziesięcioletnią Jeanne Demaret? Na to pytanie odpowiedź musi znaleźć sędzia śledcza Martine Poirot. We współpracy z komisarzem Christianem de Jonge rozpoczynają dochodzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich śmierć nauczycielki ma związek z tragicznymi wydarzeniami z przeszłości...

Ingrid Hedström to szwedzka dziennikarka i pisarka, która z wykształcenia jest psychologiem. Nauczycielka z Villette to jej pierwsza powieść, która zdobyła nagrodę Szwedzkiej Akademii Autorów Kryminalnych za najlepszy debiut w 2008 roku. Książka pojawi się w Polsce już 23 stycznia 2013.

Komentarze

  1. Trochę się obawiam tej książki. Ostatnio Czarna Seria mocno się opuściła, mam wrażenie, że poszli na ilość, a nie jakość i już się spaliłam na Camilli Ceder i Sofii Sarenbrant. I tak waham się, dać szansę tej autorce czy nie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej autorki książek jeszcze nie czytałam, ale nadrobię zaległość:)

    OdpowiedzUsuń
  3. jeśli chodzi o szwedzkie kryminały to zawsze jestem na tak :) będę się rozglądać za tą książką :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]

Muzyczny geniusz rocka