Za kulisami zwycięstw

Nie jest to zwykła książka o José Mourinho. Dowodem na to jest długa lista osób, które – oprócz niego samego – sprawiły, że napisanie jej stało się możliwe. Pinto da Costa, Massimo Moratti i Florentino Pérez pozwolają nam odkryć, w jaki sposób Mourinho nawiązuje relacje z prezesami klubów. Rui Faria, Silvino Louro, José Morais i Steve Clark wprowadzają nas za kulisy jego treningów. Wraz z sir Alexem Fergusonem i José Antonio Camacho patrzymy na niego z perspektywy przeciwników, a z Zico i Maradoną przekonujemy się o jego wielkiej charyzmie. Cristiano Ronaldo, John Terry, Didier Drogba, Jorge Costa, Vítor Baía, Javier Zanetti, Marco Materazzi, i wielu innych odkrywają przed nami prawdziwą twarz Mourinho.

Ta książka pozwala wejść do jego drużyn, otwiera drzwi do szatni i pokazuje kulisy zwycięstw, za które dotąd nie mieliśmy okazji zajrzeć. Dlatego podzieliliśmy opowieść o José Mourinho tak, jak dzielą się drużyny piłkarskie, na 11 elementów: Zorganizowany, Ambitny, Charyzmatyczny, Dyscyplinator, Motywator, Braterski, Komunikatywny, Bezpośredni, Podczas treningu, Podczas meczu i W Realu Madryt. Tych 11 części tworzy całego... José Mourinho.

Książka zatytułowana Mourinho. Za kulisami zwycięstw ukaże się 23 stycznia 2013 nakładem Wydawnictwa SQN.

Komentarze

 1. Ach ten Speszial Łan, bardzo skomplikowany charakter. Raz wydaje mi się, że go lubię, innym że nie zniosę jego widoku ani minuty dłużej ;) Książkę chętnie jednak przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł na prezent jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie moje klimaty, ale może będzie dobrym prezentem dla mojego Faceta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałem wiele książek piłkarskich.. w tym dwie o Mourinho.. i muszę powiedzieć ze ww. książka jest jedna z najlepszych wraz z "Ja Ibra"... Naprawdę Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]