środa, 9 stycznia 2013

Za kulisami zwycięstw

Nie jest to zwykła książka o José Mourinho. Dowodem na to jest długa lista osób, które – oprócz niego samego – sprawiły, że napisanie jej stało się możliwe. Pinto da Costa, Massimo Moratti i Florentino Pérez pozwolają nam odkryć, w jaki sposób Mourinho nawiązuje relacje z prezesami klubów. Rui Faria, Silvino Louro, José Morais i Steve Clark wprowadzają nas za kulisy jego treningów. Wraz z sir Alexem Fergusonem i José Antonio Camacho patrzymy na niego z perspektywy przeciwników, a z Zico i Maradoną przekonujemy się o jego wielkiej charyzmie. Cristiano Ronaldo, John Terry, Didier Drogba, Jorge Costa, Vítor Baía, Javier Zanetti, Marco Materazzi, i wielu innych odkrywają przed nami prawdziwą twarz Mourinho.

Ta książka pozwala wejść do jego drużyn, otwiera drzwi do szatni i pokazuje kulisy zwycięstw, za które dotąd nie mieliśmy okazji zajrzeć. Dlatego podzieliliśmy opowieść o José Mourinho tak, jak dzielą się drużyny piłkarskie, na 11 elementów: Zorganizowany, Ambitny, Charyzmatyczny, Dyscyplinator, Motywator, Braterski, Komunikatywny, Bezpośredni, Podczas treningu, Podczas meczu i W Realu Madryt. Tych 11 części tworzy całego... José Mourinho.

Książka zatytułowana Mourinho. Za kulisami zwycięstw ukaże się 23 stycznia 2013 nakładem Wydawnictwa SQN.

4 komentarze:

 1. Ach ten Speszial Łan, bardzo skomplikowany charakter. Raz wydaje mi się, że go lubię, innym że nie zniosę jego widoku ani minuty dłużej ;) Książkę chętnie jednak przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł na prezent jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie moje klimaty, ale może będzie dobrym prezentem dla mojego Faceta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałem wiele książek piłkarskich.. w tym dwie o Mourinho.. i muszę powiedzieć ze ww. książka jest jedna z najlepszych wraz z "Ja Ibra"... Naprawdę Polecam!

  OdpowiedzUsuń