Mocny i nastrojowy literacki kryminał

Przeszło dwa miesiące temu na naszym blogu zamieściłem recenzję pierwszej książki S.J. Bolton zatytułowanej Ulubione rzeczy opowiadającej losy policjantki z tajemniczą przeszłością i zafascynowaną postaciami seryjnych morderców. Teraz, ponownie dzięki Wydawnictwu Amber, będziemy mieć możliwość śledzenia dalszych losów Lacey Flint, w których tym razem główna bohaterka ma wcielić się w rolę ofiary.

Uniwersytetem Cambridge wstrząsa seria tajemniczych samobójstw. Już kilkanaście dziewczyn odebrało sobie życie – w bardzo gwałtowny, krwawy, makabryczny sposób. Sposób, który każe doktor Evi Oliver, uniwersyteckiemu psychiatrze, podejrzewać, że to coś więcej niż zbieg okoliczności. Do Cambridge przyjeżdża z Londynu Lacey Flint. Prowadzi śledztwo, udając studentkę. Niebawem ktoś zaczyna ją straszyć, wykorzystując jej najskrytsze lęki. I zaczynają ją dręczyć te same niepokojące koszmary, o jakich mówiły dziewczyny, zanim odebrały sobie życie.

Mocny i nastrojowy literacki kryminał. Jeden z najoryginalniejszych literackich kryminałów 2012 według „Publishers Weekly”.

Brytyjska i amerykańska prasa o Karuzeli samobójczyń:

S.J. Bolton kreuje pełną napięcia, mroczną opowieść, z przerażającą wyrazistością opisując psychologiczne koszmary prześladujące grupę studentek. Atmosfera strachu przesycającego pozornie bezpieczne otoczenie jest niezwykle wiarygodna. Intryga wyrafi nowana i nowatorska. Narastające poczucie zagrożenia stopniowane mistrzowsko. Styl autorki, tnący rozdziały na krótkie epizody, buduje suspens i nakręca grozę, a fabuła powoli odsłania historię psychologicznego sadyzmu, kryjącego się w szacownej scenerii.

„Washington Times”

Kapitalna powieść. Każda strona wywołuje lęk i niesie zapowiedź czegoś przerażającego.

„Independent”

Bolton przerażająco wiarygodnie oddaje kusicielską moc naszych wewnętrznych demonów i niesłabnące psychologiczne napięcie.

„Cleveland Plain Dealer”

Hipnotyzujące! Narastający niepokój i przyprawiający o zawrót głowy finał.

„The Times”

Bolton prowadzi nas w niepokojący świat psychologicznej manipulacji i zadaje zatrważająco realne pytanie: czy można przestraszyć kogoś na śmierć?

„Sunday Express”

Sugestywna sceneria, intrygujące postacie i wyrafi nowane zbrodnie wywołujące dreszcz grozy.

„Booklist”

Wybitne! Wysublimowana nieszablonowa intryga ani na chwilę nie wypuszcza czytelnika – i bohaterki – z uścisku najwyższego napięcia.

„Publishers Weekly”

Niezwykle przekonująca atmosfera pierwotnego strachu.

„Daily Mirror”

Karuzela samobójczyń ukaże się w sprzedaży już w najbliższy wtorek, tj. 5 lutego 2013.

Komentarze

 1. Zapowiada się wyśmienicie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę świetnie się zapowiada!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ją CHCĘ! I mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję ją przeczytać i zrecenzować :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawie to wygląda! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak patrzyłam dzisiaj na zapowiedzi i mnie do siebie ta książka nie przyciągała. Ale jednak jest w niej coś, co sprawia, że nabieram coraz większej ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi naprawdę ciekawie. Ja może nie koniecznie po nią sięgnę, ale z miłą chęcią polecę ją mojej mamie, która uwielbia takie powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi fajnie, może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam ! /tommy/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]