RECENZJA: Sylvia Day, Płomień Crossa [Reflected in You, 2012]

Sylvia Day, Płomień Crossa [Reflected in You, 2012]
Przyszła w końcu pora, aby poznać dalsze losy Evy i Gideona. Drugi tom Sylvia Day zatytułowała Płomień Crossa i przybliża czytelnikom odpowiedź na pytanie: Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Zdecydowanie tak, a więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w książce. Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa to niekwestionowany nr 1 na międzynarodowych listach bestsellerów. Po raz kolejny poznamy w niej słodkie, a zarazem niebezpieczne oblicze pożądania.

Eva i Gideon starają się ułożyć swoje życie, a także związek wbrew wielu przeciwnościom losu. Niestety charaktery obojga nie należą do najłatwiejszych, dlatego walczą ze sobą, a jednocześnie starają się utrzymać swoją miłość w jednym kawałku. Ich relacje w końcu zmierzają w dobrym kierunku, a sami chcą się zmienić dla dobra związku. Niestety szczęście nie może trwać długo. Gideon ma coraz więcej tajemnic przed Evą, a ona sama wciąż walczy ze swoją chorobliwą zazdrością. To oraz inne nieoczekiwane wydarzenia sprawiają, że ich związek stoi nad przepaścią, ale kochankowie nie potrafią bez siebie żyć.

Czytając Płomień Crossa od razu można zauważyć, że autorka rozwinęła się i stworzyła jeszcze lepszą książkę niż poprzednio. Sylvia Day udowodniła tym samym, że jest utalentowaną pisarką i nie powiela tego co zawarła E.L. James w swojej trylogii. Pojawia się oczywiście erotyzm i gorące sceny, natomiast wulgarność nie gra tutaj tak dużej roli jak w innych tego typu powieściach. To bardzo dobrze, bo w końcu nie o to chodzi. Dramaturgia także jest utrzymana na wysokim poziomie i nie pozwala łatwo oderwać się od lektury. Emocjonalne przeżycia bohaterów wzbudzają pewnego rodzaju empatię wśród czytelnika, a narracja sprawia, że czasami wydaję się jakbyśmy stali obok bohaterów i przyglądali sie temu wszystkiemu z bliska.

Już dawno mówiłem, że warto sięgnąć po Dotyk Crossa. Naprawdę warto. Jeśli ktoś już przeczytał pierwszy tom i ma chęć przeczytać także drugi to na pewno nie poczuje się zawiedziony. Raczej nabierze apetytu na kolejną część opowieści Evy i Gideona Crossa. Płomień Crossa to erotyczna opowieść o dwojgu zakochanych w sobie ludzi, którzy walczą o swoją miłość, a towarzyszy im w tym duże pożądanie, jak i przeciwności losu.

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

Ofiar wciąż przybywa