Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?

Zostajesz zmniejszony do rozmiarów pięciogroszówki i wrzucony do blendera. Ostrza pójdą w ruch za 60 sekund. Co robisz? – Jeśli chcesz pracować w Google albo w którejś z pozostałych liczących się korporacji, musisz mieć odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google? prowadzi czytelnika przez zaskakujące rozwiązania dziesiątków najbardziej wymagających pytań zadawanych podczas rozmów o pracę. Książka zwraca uwagę na istotność kreatywnego myślenia, wskazuje sposoby na prześcignięcie konkurencji, opowiada, w jaki sposób Twój profil na Facebooku staje się odzwierciedleniem Ciebie samego, a także dotyka wielu innych, równie istotnych spraw.
Jeśli chcesz odnieść sukces na dzisiejszym rynku pracy, ta książka jest dla Ciebie.

Spore działo do wykorzystania na następnej rozmowie o pracę – „Kirkus”

Poundstone proponuje strategie, które pozwalają poradzić sobie z najbardziej stresującymi sytuacjami, odsłonić ukryte zamiary rekrutera, uratować skazaną na niepowodzenie rozmowę kwalifikacyjną. Energiczny i fascynujący styl Poundstone’a czyni z tej książki prawdziwą gratkę dla szukających pracy. „Publishers Weekly”

Dzięki ogromnej liczbie łamigłówek książka zapewnia wyczerpujący wykaz wszelkich możliwych czynników, które koniecznie należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rozwiązań. Ich zrozumienie przyniesie natychmiastową korzyść – nie będziesz giął się pod złowrogim spojrzeniem potencjalnego pracodawcy. – „New Scientist”

Rozbrajające. – „Denver Post”

Pomocny przewodnik. – „Christian Science Monitor”

William Poundstone  jest autorem 12 książek, z których kilka w 2005 roku trafiło do czołówki publikacji w kategorii literatura faktu. Pisał dla „New York Timesa”, „Harper’s, Harvard Business Review” i „Village Voice”. Mieszka w Los Angeles.

Książka Williama Poundstone'a Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google? pojawi się w sprzedaży 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa SQN.

Komentarze

 1. Zapowiada sie badzo fajna pozycja. Sama do dzis pamietam jak podczas rekrutacji do wiekszej korporacji kazano mi pisac po angielsku o wrazeniach ufoludka, ktory wlasnie wyladowal na ziemi :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Intrygująca pozycja:) Lubię łamigłówki, więc chętnie sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, muszę to przeczytać!
  Hmm, pewnie wygryzłabym dziurę w blenderze i uciekła.

  OdpowiedzUsuń
 4. kupię dla męża, w końcu coś przeczyta :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł nieco dziwny. Kiedy ktoś jest bystry, to może robić ciekawsze rzeczy niż pracować w Google. No ja rozumiem, że siedzenie 8 godzin albo więcej przed komputerem to dla niektórych szczyt marzeń, ale mam nadzieję, że nie dla każdego. Więc tytuł mnie zastanawia. Wychodzi na to, że ci, których praca w Google nie interesuję raczej bystrzy nie są.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

Ofiar wciąż przybywa