Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji

Tegoroczną majówkę zdominowało czytanie książek. Na pisanie nie starczyło już czasu ani sił po długich i miłych spacerach. Warto jednak rozejrzeć się za kolejnymi ciekawymi lekturami. Jedną z nich jest bez wątpienia piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge.

Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i nie popełniła zbrodni, za którą została skazana na 11 lat więzienia, to kto zamordował i poćwiartował swoją ofiarę w 1989 roku? Gunnar Barbarotti wyrusza w podróż przez Szwecję. Los prowadzi go z rolniczej Małej Birmy w pobliżu Kymlinge do położonego na odludziu pensjonatu górskiego. Podróż zakończy jego zmagania ze światem i Bogiem – choć może to tylko kwestia interpretacji.

Håkan Nesser to jeden z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, mieszka w Uppsali. Największą popularność przyniósł mu składający się z dziesięciu części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie.
Rzeźniczka z Małej Birmy ukaże się 22 maja nakładem Czarnej Owcy. Serdecznie polecamy!

Komentarze

 1. Jak najbardziej coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze przyjemności z tą serią

  OdpowiedzUsuń
 3. kOLEJNA SERIA WARTA PRZECZYTANIA.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto poczytać, aczkolwiek myślałam, że to recenzja /lpaciorek/

  OdpowiedzUsuń
 5. Może uda mi się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

Ofiar wciąż przybywa