Opowieść o odpowiedzialności moralnej, wierności i międzyludzkiej solidarności w sytuacjach ekstremalnych


Od 21 marca na polskim rynku dostępna jest już kolejna superprodukcja, największego w Polsce producenta i dystrybutora audiobooków. Audioteka.pl po raz kolejny udowadnia, że rynek dźwiękowych książek staje się coraz ważniejszym elementem kultury. Tym razem udostępniła nam dzieło Stanisława Lema Niezwyciężony.

Ta superprodukcja to wielowymiarowy teatr dźwięku, gdzie głosy kilkudziesięciu aktorów, między innymi Daniela Olbrychskiego, Wiesława Komasy i Arkadiusza Jakubika, wcielają się w role bohaterów literackich Niezwyciężonego. Błyskotliwe dialogi przeplatane są znakomitą muzyką jednego z najbardziej innowacyjnych, polskich zespołów rockowych „Ścianka”. Słowa, muzyka i złożone efekty dźwiękowe, przestrzennie otoczą słuchacza i wprowadzą go w niezwykły świat Stanisława Lema.

Stanisława Lema nie trzeba przedstawiać. Jako autor wielu wybitnych powieści i opowiadań fantastycznych znany jest na całym świecie. Jego książki przetłumaczono na 41 języków i osiągnęły milionowe nakłady. Niezwyciężony to jedno z jego wielkich dokonań literackich. Opisuje przygody statku kosmicznego na planecie Regis III. Jak to u Lema, fabuła jest pretekstem do postawienia pytań o faktyczne możliwości człowieka. O jego stosunek do różnych od niego form życia. Jest przede wszystkim opowieścią o odpowiedzialności moralnej, wierności i międzyludzkiej solidarności w sytuacjach ekstremalnych. 

W świat Niezwyciężonego wprowadzą nas Krystyna Czubówna jako narrator oraz mistrzowie dubbingu. W rolę bohaterów wcielą się m.in: Daniel Olbrychski, Marcin Kowalczyk, Wiesław Komasa, Arkadiusz Jakubik, Janusz Łagodziński, Mirosław Zbrojewicz,  Radosław Popłonikowski, Sławomir Holland, Eryk Lubos.

Reżyserem tej superprodukcji jest jedna z najbarwniejszych postaci polskiego dubbingu Grzegorz Pawlak, który zadbał o każdy szczegół. W efekcie tej pracy oraz zaangażowania i talentów pozostałych twórców Audioteka.pl oddaje polskim czytelnikom prawdziwe dzieło. Słuchowisko, które zachwyci nie tylko miłośników twórczości Stanisława Lema, jako niezapomniane połączenie wielkiego aktorstwa, muzyki, świata literatury i technologii. Za realizację produkcji odpowiadał zespół MiChannel z Tomaszem Kuzalskim i Kamilem Sajewiczem na czele.

Superprodukcja Niezwyciężony Stanisława Lema jest kolejnym, po Łowcy Androidów Phillipa K. Dicka przykładem udanej współpracy mecenata kultury, firmy HTC oraz producenta audiobooków, serwisu Audioteka.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami tego audiobooka:

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Jo Nesbø - Syn [Sønnen, 2014]

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)