Zanurz się w odgłosach Bangkoku


Kryminał z cyklu z Harrym Hole. W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła.

Najlepsi aktorzy polskiego kina zaangażowali się w nagranie audiobooka pt. Karaluchy Jo Nesbø – pierwszej kryminalnej superprodukcji zrealizowanej wspólnie przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. Wśród gwiazd, które wzięły udział w produkcji, są m.in.: Borys Szyc, Izabela Kuna, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Bogusław Linda, Łukasz Simlat i Mariusz Bonaszewski ze specjalnym udziałem Roberta Więckiewicza.

Projekt powstał w całości na bazie autentycznych dźwięków pozyskanych podczas nagrań w miejscu wydarzeń książki, czyli w egzotycznym Bangkoku. Muzykę skomponował Wojtek Mazolewski.

Premiera superprodukcji Karaluchy odbyła się 22 maja w serwisie Audioteka, a 5 czerwca w księgarniach pojawią się również płyty CD. Polecamy!

Komentarze

  1. Karaluchy wyglądają wstrętnie, ale może lepiej będzie się o nich słuchało. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Audiobooki niekoniecznie do mnie przemawiają, ale tym chyba się zainteresuję. Tak czy owak na pewno sięgnę po książkę Jo Nesbo. : )

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]