Młodej kobiecie obcięto włosy, a przy jej ciele pozostawiono oskubanego ptaka

Diabelsko przebiegła, potwornie mocna, niepokojąco dobra. Taka właśnie jest nowa seria kryminałów o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie.

Berliński komisarz Nils Trojan zostaje wezwany do mieszkania w dzielnicy Kreuzberg. Natrafia tam na koszmarny widok. Młodej kobiecie obcięto włosy, a przy jej ciele pozostawiono oskubanego ptaka. Trojan, będący na skraju załamania nerwowego, nie może okazać słabości. W rozwiązaniu zagadki ma mu pomóc psycholog Jana Michels, jednak zanim komisarzowi udaje się opanować sytuację, zabójca uderza ponownie. Zabija młodą dziewczynę z długimi blond włosami i pozostawia makabryczne pozdrowienie w postaci martwego ptaka, a Lene, córeczka ofiary, znika bez śladu. Po tym, jak Trojan pojawia się w telewizji w związku z morderstwami, sam staje się celem psychopaty. Jest coraz bardziej przerażony grą, jaką prowadzi z policją morderca...

Max Bentow urodził się w 1966 roku w Berlinie. Po ukończeniu studiów aktorskich grał na różnych scenach oraz pisywał scenariusze. Za pracę dramaturga został odznaczony licznymi nagrodami i stypendiami. Mieszka w Berlinie. Ptaszydło to jego debiut powieściowy i zarazem początek serii o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie.

Ta debiutancka powieść Maxa Bentowa sprzedała się w ponad 90000 egzemplarzy tylko w samych Niemczech. Wydano ją również w Hiszpanii, Holandii, Włoszech i Japoni. Czołowy niemiecki tygodnik Der Spiegel przyznał książce miano bestsellera.

Ptaszydło Maxa Bentowa ukaże się w sprzedaży 3 lipca nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Polecamy!

Komentarze

 1. Musze przeczytać, dawno nie było dobrych kryminałów, mam nadzieję, że nie będzie to nic w stylu ,,Otchłani zła", która też zbierała pozytywne recenzje, a okazała się tragedią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sposób przejść obojętnie. Świetnie się zapowiada. A tytuł postu strasznie intryguje :D
  pozdrawiam
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 3. o coś dla mnie, muszę zdobyć! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]