Wkrótce otworzy się samo piekło

Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowuje bardzo ciekawy tytuł dla wszystkich wielbicieli horrorów. Rob Zombie, amerykański muzyk heavymetalowy napisał scenariusz i wyreżyserował w zeszłym roku film zatytułowany The Lords of Salem. Na jego podstawie powstała również powieść, która za przeszło miesiąc trafi do rąk polskich czytelników.

Miasto Salem w przeszłości nie cieszyło się dobrą sławą. Miejsce to spowiły mrok i strach. Krąg gorliwych wyznawców Szatana rósł w siłę, a oddane mu wiedźmy szerzyły diabelski kult, plugawiąc wszelkie świętości. Łowcy czarownic srodze je osądzili i ukarali. Gdy spłonęła na stosie ich ludzka powłoka, zło przetrwało i czekało uśpione... Aż do dziś!

Tajemnicza płyta zespołu o nazwie Panowie odtworzona w radiu przez niczego nieświadomą didżejkę Heidi budzi demony, które w bezlitosnym akcie zemsty zapolują na dusze mieszkańców Salem. Jedno jest pewne – wkrótce otworzy się samo piekło!

Rob Zombie to amerykański muzyk heavymetalowy, reżyser, pisarz i twórca komiksów. W latach dziewięćdziesiątych stał się znany jako założyciel, wokalista i autor piosenek grupy White Zombie. Po sukcesie odniesionym dzięki White Zombie, Rob zaczął wydawać utwory pod własnym imieniem. Jego muzykę zaczęto wykorzystywać w audycjach telewizyjnych, grach komputerowych i filmach. Zombie jest wielbicielem i twórcą horrorów gore. Zanim stał się znany jako artysta popkulturowy, pracował w wielu zawodach, był m.in. kurierem. Pracował też jako pomocniczy producent programów telewizyjnych. Projektuje okładki (również do własnych płyt), loga, był projektantem magazynów pornograficznych. W roku 1982, będąc w szkole średniej, obejrzał film przedstawiający sceny z rzeźni, i od tamtego momentu jest wegetarianinem. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 52. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów wg Hit Parader. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 29. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów wg Roadrunner Records

Panowie Salem ukażą się 20 sierpnia nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Komentarze

  1. Uwielbiam Roba Zombie! Jak tylko wyjdzie książka, polecę do księgarni i ją kupię. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepadam za książkami/filmami/serialami, które rozgrywają się właśnie w Salem. To miasto spowija pewna tajemnica, która przyciąga wszelkiej maści artystów jak magnes:P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]