Grupa staruszków przemierza autostrady w poszukiwaniu pożywienia

Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już poznać jego dalsze losy!

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan.

Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako Doktor Sen.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników Lśnienia i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

Kontynuacja bestsellerowego Lśnienia ukaże się w sprzedaży 24 września. Czekamy.

Komentarze

 1. Zapowiada się ekscytująco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. po Kinga chętnie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lśnienie jeszcze przede mną ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać. Jeszcze tylko trochę ponad trzy tygodnie i będę ją miała w rękach, a Kingowa kolekcja znowu się powiększy. :) Okładki Prószyńskiego są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 5. wow, coś dla mnie, musze mieć

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam z niecierpliwością :) /tommy/

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście przeczytam na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozbroił mnie tytuł posta, przyciąga uwagę. "Lśnienie" czytałam jeszcze w liceum, bardzo chętnie sięgnę po kontynuację ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niecierpliwie czekam na premierę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem, nie jestem zaznajomiona z Kingiem. I choć obiecuję, że to zmienię, jakoś mi nie wychodzi :)

  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Lśnieniem" byłam zachwycona. Czekam z niecierpliwością na tę pozycję!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]