RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Cukiernia pod Amorem. Hryciowie (2011)

Sierpniowe soboty to czas spotkań z bohaterami Cukierni pod Amorem. Dzisiejsze, trzecie już spotkanie będzie niestety ostatnim. Jednakże dalsze losy kilku postaci odkryje przed nami inna powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zatytułowana Podróż do miasta swiateł. Róża z Wolskich. Recenzja tejże pozycji ukaże sie na łamach naszego bloga prawdopodobnie jesienią.

Dzisiaj jednak oddajmy się w pełni urokowi trzeciego tomu Cukierni pod Amorem, którego głównymi bohaterami są Hryciowie. To właśnie historia tejże rodziny, związana oczywiście z hrabiostwem Zajezierskich, stanowić będzie dominante. Nie oznacza to, iż pozostałe postaci, których losy mogliśmy poznać w poprzednich częściach sagi, zostaną pominięte i niewyjaśnione. Otóż wręcz przeciwnie. W trzecim tomie swoją kontynuację odnajdzie wątek Grażyny Toroszyn, jej męża i syna. Przeżyjemy również ostatnie chwile z hrabią Tomaszem. Tłem owych losów będzie peerelowska rzeczywistość, z którą przyjdzie zmierzyć się bohaterom Cukierni pod Amorem.

Podsumowując, trzeci tom Cukierni pod Amorem to pozycja bogata nie tylko w intrygujące wydarzenia, ale przede wszystkim w nader płynną i lekką zarazem narrację. Całość po raz kolejny absorbuje i zaciekawia czytelnika. Jest to niewątpliwie doskonała powieść obyczajowa łącząca pokolenia.

Zobacz także:
 

Komentarze

 1. Przeczytałam już dwie wcześniejsze części i muszę powiedzieć, że z niecierpliwością czekam aż przyjdzie moja kolej w bibliotece na część trzecią. Co do "Podróży do miasta swiateł. Róża z Wolskich" o muszę powiedzieć że książka jest świetna, utrzymana w stylu "Cukierni pod Amorem." Już jesienią ma ukazać się jej druga część.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że część trzecią połknęłaś ekspresowo... Ja miałam podobnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że sięgnę kiedyś nie tylko po tą książkę, ale i po wcześniejsze części : )
  Sierpniowe soboty, czyli... dziś usiadłaś i przeczytałaś czy może chodzi o to, że dziś się ukazał tekst? : )

  OdpowiedzUsuń
 4. O "Cukierni..." słyszałam już wiele dobrego, więc może w zimowe wieczory nadejdzie pora, żeby zapoznać się z serią :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Askadasuna:
  Sierpniowe soboty to cykl cotygodniowych recenzji tomow "Cukierni pod Amorem". Ksiazki przeczytalam wczesniej, ale zapewne jeden dzien rowniez wystarczylby na ich lekture ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]