Lektura absolutnie obowiązkowa

Hunter Davies to brytyjski pisarz, dziennikarz i nadawca radiowy urodzony w 1936 roku. Jest autorem ponad trzydziestu książek. Pisze dla „Sunday Times”, „Daily Mail” i „New Statesman”. Razem z żoną i córką – również zajmującymi się pisarstwem – mieszka w Londynie. Wydawnictwo SQN pracuje właśnie nad jedną z jego książek.

Jest tylko jedna książka prawdziwie opisująca Beatlesów. Właśnie trzymasz ją w dłoni.

W latach 1967–1968 Hunter Davies spędził osiemnaście miesięcy z Beatlesami, którzy wówczas definiowali gusta nowej generacji i tworzyli podstawy współczesnej muzyki popularnej. Jako ich jedyny autoryzowany biograf miał nieograniczony dostęp nie tylko do Johna, Paula, George’a i Ringo, ale również do ich przyjaciół, rodzin i znajomych. Podczas współpracy z zespołem i jego otoczeniem zebrał pokaźne bogactwo materiałów – często intymnych i odsłaniających nieznane fakty. To czyni z niniejszej książki biografię-matkę, na której pozostali biografowie opierają swoje własne teksty.

The Beatles to rzetelne i kompletne dzieło, które aktualizuje historię członków zespołu o informacje na temat ich solowych karier i życia prywatnego. Dzięki archiwaliom autora i samych Beatlesów książka ta rzuca zupełnie nowe światło na legendę gigantów rock and rolla.

Opieka merytoryczna: Piotr Metz.

Beatlesi uratowali świat od nudy”, mawiał George Harrison. Tak samo Hunter Davies uratował od nudy wszystkich spragnionych wiedzy fanów Wielkiej Czwórki. Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”

Dla każdego szanującego się fana Beatlesów ta oficjalna biografia to lektura absolutnie obowiązkowa. Tymon Tymański

Jedyna autoryzowana biografia The Beatles będzie dostępna w sprzedaży od 6 listopada. Gorąco polecamy!
 

Komentarze

 1. Mam to do siebie , że lubię porównywać książki biograficzne. W ubiegłym miesiącu mogę już dziś tak napisać) miałam przyjemność czytać obszerne tomisko o Beatles. Na półce zaopatrzyłam się w kolejną , więc i tę złapię i ogłoszę werdykt, która najbardziej rzeczowa, przystępna i dla takiego ludzika , jaka ja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, lektura bardzo obowiążkowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię książek biograficznych, więc sobie odpuszczę : /

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie Beatelsi nie ruszają, wiem jestem dziwna. Ale dla moich rodziców to będzie prezent idealny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widzę, tytuł godny uwagi. Idealny na prezent na gwiazdkę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. wprawdzie jakąś wielką fanką Beatlesów nie jestem, ale za to lubię biografie, więc to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Również wielką fanką nie jestem, ale chętnie poznam biografię tego zespołu, który zapisała się na kartach historii muzycznej

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Jo Nesbø - Syn [Sønnen, 2014]

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)