Najbardziej znienawidzony sportowiec w Polsce

Przełom 2001 i 2002 roku. Wszyscy Polacy są przekonani, że podobnie jak przed rokiem Adam Małysz w cuglach zwycięży w jubileuszowym 50. Turnieju Czterech Skoczni. Jest w znakomitej formie, wygrał sześć z pierwszych dziewięciu konkursów Pucharu Świata.

Wtedy pojawia się On. Sven Hannawald. Eksploduje formą. Wygrywa trzy pierwsze konkursy, do Bischofshofen jedzie z szansą na osiągnięcie bezprecedensowego sukcesu – wygrania jako pierwszy skoczek w historii wszystkich czterech konkursów TCS. Siedmiu zawodników wygrało wcześniej trzy pierwsze konkursy, żaden jednak nie wytrzymał presji w ostatnim. On tak.

Psychika ze stali. Medale olimpijskie, mistrzostwo świata w lotach, zaciekła rywalizacja z Adamem Małysza w dwóch kolejnych edycjach Pucharu Świata.

A potem nagle zniknął.  Załamanie psychiczne, syndrom wypalenia, stres, samotność, myśli samobójcze. Przez wiele lat dochodził do siebie. Teraz tą książką chce pomóc wszystkim, którzy znajdą się w podobnej sytuacji.

Kiedyś najbardziej znienawidzony sportowiec w Polsce. Po apelu Adama Małysza o szacunek dla jego największego rywala równie gorąco dopingowany przez polskich fanów. W specjalnym dodatku dla nich Sven opowiada o rywalizacji z Adamem Małyszem, polskich kibicach, Wojciechu Fortunie i co sądzi o pomyśle zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w Krakowie.

Sven Hannawald. Tryumf. Upadek. Powrót do życia pojawi się w księgarniach dzień po zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuopio, tj. 5 marca, dzięki Wydawnictwu SQN. Zapowiada się ciekawa lektura.

Komentarze

  1. Interesuję się skokami narciarskimi, więc z chęcią sięgnę po tą pozycję. Zapowiada się bardzo ciekawie

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, swego czasu rywalizacja Hannawalda z Małyszem rozpalała kibiców. Ja akurat zawsze kibicowałem Niemcowi i żałuję, że jego kariera tak nagle się zakończyła. Gdyby nie psychika mógłby osiągnąć znacznie więcej :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]