W imię tego dziedzictwa są gotowi zabijać

Miasto-twierdza Königsberg. Przedsionek Berlina. Ostatni przyczółek, po zdobyciu którego upadek Trzeciej Rzeszy stał się nieuchronny. Tę niegdyś niemiecką ziemię podczas II wojny światowej obficie zrosiła krew radzieckiego żołnierza.

Ale nawet teraz, kiedy przebrzmiały już echa ostatniej globalnej wojny, która zapędziła resztki ludzkości pod ziemię, są tacy, którym nie daje spokoju straszne dziedzictwo przodków. I w imię tego dziedzictwa są gotowi zabijać. Zabijać i umierać.

Na razie nie posiadamy wielu informacji na temat nadchodzącej premiery najnowszej książki z cyklu Uniwersum Metro 2033. Na pewno ukaże się ona za miesiąc, tj. 19 lutego, jak zwykle nakładem Wydawnictwa Insignis.

Zachęcamy również do przeczytania pierwszego jej fragmentu, który można znaleźć tutaj.

Na koniec jeszcze kilka słów o autorze. Suren Sejranowicz Cormudian jest rosyjskim pisarzem pochodzenia ormiańskiego. Urodził się w 1978 roku we Władywostoku, ale od dwunastego roku życia mieszka w Kaliningradzie. Służył w piechocie morskiej, gdzie osiągnął stopień starszego sierżanta. Po przeniesieniu do rezerwy oddał się całkowicie pracy literackiej. Do dziś wydał 9 powieści i zbiór opowiadań. Ulubionym gatunkiem Cormudiana jest post-apokaliptyczne Science Fiction. Dziedzictwo przodków. Tod mit uns to jego druga książka wydana w ramach serii Uniwersum Metro 2033, ale pierwsza, której akcja toczy się w rodzinnym Obwodzie Kaliningradzkim. Poza literaturą Suren pasjonuje się fotografią i modelarstwem.

Komentarze

  1. Czekam z niecierpliwością :) Czytałam "Metro 2033" i "Metro 2034" Glukhovsky'ego. Mam za sobą trylogię Diakowa oraz powieść Tulio Avoledo. Przede mną nadal "Piter" Szymuna Wroczka, ale już czeka na półce :) Dlatego możecie być pewni, że po kolejną powieść z Uniwersum Metro 2033 z pewnością sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piter Wroczka niestety jest słabiutki, czytałem na raty baaardzo długo biorąc pod uwagę objętość książki...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]