Ośrodek badający rozkład ludzkich ciał

Doktor Bill Brockton, antropolog sądowy, dostaje pilne wezwanie. W hotelowym basenie znaleziono ciało Leonarda Novaka, wybitnego fizyka, który podczas II wojny światowej konstruował reaktor plutonowy. Brockton odkrywa, że śmierć naukowca nie była przypadkowa, a rozwiązanie zagadki sięga początków Oak Ridge – „atomowego miasteczka”, które powstało w latach 40. XX wieku jako ośrodek prac nad bombą jądrową. Przy pomocy enigmatycznej bibliotekarki i 90-letniej żony Novaka Brockton zgłębia kulisy rządowego projektu sprzed 60 lat. Czy jednak ten trop pozwoli odnaleźć mordercę i zapobiec kolejnej zbrodni?

Kości zdrady to nowy kryminał o Billu Brocktonie, antropologu sądowym, który prowadzi tzw. Trupią Farmę, ośrodek badający rozkład ludzkich ciał. Tym razem Brockton zajmuje się morderstwem, którego motywy sięgają czasów II wojny światowej i amerykańskich prac nad bombą atomową. Premiera książki została zaplanowana na 19 lutego.


Komentarze

  1. wędruje na półkę MUST READ. po lekturze Trupiej farmy spodziewam się czegoś bardzo dobrego i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zobacz także:

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Eric-Emmanuel Schmitt, Małe zbrodnie małżeńskie [Petits crimes conjugaux, 2004]