Oto początek końca

10 lutego na ekrany telewizorów wrócił czwarty sezon popularnego serialu The Walking Dead. Fani serii świętują w lutym podwójnie. Dzięki Wydawnictwu SQN na rynek trafi trzecia książka przedstawiająca historię Philipa Blake znanego jako Gubernator. Upadek Gubernatora cz. 1 trafi na półki księgarni już 19 lutego 2014 roku. Seria powieści The Walking Dead autorstwa Roberta Kirkmana i Jaya Bonansingi to doskonałe uzupełnienie uniwersum, rozwijające je o dodatkowe wątki.

Duet Kirkman - Bonansinga przedstawia wydarzenia, których zabrakło w serialu, a o których karty komiksu milczą. Tylko dzięki książkowej serii The Walking Dead można naprawdę poznać postać Gubernatora.

Znakomita towarzyszka komiksów z serii The Walking Dead. Opowieść została przeniesiona na karty powieści, pełnej nieznanych dotąd faktów dotyczących najbardziej znienawidzonego złoczyńcy serii.

Philip Blake przebył drogę przez piekło. Teraz stoi na czele jednego z ostatnich bastionów ludzkości. Raz już próbowano położyć kres jego dyktaturze. Niestety bezskutecznie.

W końcu nadszedł jednak czas upadku Gubernatora. Woodbury już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Być może do miasteczka zawita w końcu praworządność.

Znani fanom komiksu oraz serialu bohaterowie – Rick, Michonne i Glenn – ośmielą się podnieść rękę na samozwańczego przywódcę, ale z tej potyczki żadna ze stron nie może wyjść zwycięsko… Od dawna skrywane urazy przerodzą się w zaskakujące konfrontacje, zarysowane zostaną nowe linie frontu, a niespodziewane zwroty akcji przypieczętują losy winnych i niewinnych, żywych i martwych. Oto początek końca.

Na serię The Walking Dead. Żywe Trupy składają się następujące powieści:

  • Narodziny Gubernatora (premiera: listopad 2011)
  • Droga do Woodbury (premiera: marzec 2013)
  • Upadek Gubernatora cz. 1 (premiera: luty 2014)
  • Upadek Gubernatora cz. 2 (premiera: październik 2014)

   Wydawnictwo SQN przygotowało również specjalną edycję książek w nowej szacie graficznej i mniejszym, bardziej podręcznym formacie. Pierwszy tom – Narodziny Gubernatora – ukaże się 19 lutego 2014 roku.

   Postać Gubernatora budzi gorące dyskusje wśród fanów serii The Walking Dead. Zło zawsze przyciąga, a przecież ten pozbawiony skrupułów potwór w ludzkiej skórze został okrzyknięty mianem Złoczyńcy Roku.

   Kim jednak był wcześniej? Co przyczyniło się do jego szaleństwa? W jakich okolicznościach narodził się Gubernator?

   Nie dowiecie się tego z serialu. Komiks również milczy na ten temat.

   Tylko Narodziny Gubernatora sięgają samych korzeni. Wybierz się w podróż do przeszłości. Uważaj jednak, bo możesz z niej wrócić jako zupełnie inny człowiek. Zobacz, jak powstaje legenda. Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

   Komentarze

   1. Woohoo, to już trzecia książka, a ja mam tylko pierwszą. Nie powaliła mnie do tego stopnia, bym palił się do zakupu kolejnych. Poczekam na jakąś cenową okazję i prawdopodobnie wtedy się zaopatrzę. Serial lubię (poza nudnym czwartym sezonem), więc chęć jakaś tam jest ;-)

    OdpowiedzUsuń
   2. Ja pozostaję wierna serialowi i słuchowisku ;)

    OdpowiedzUsuń

   Prześlij komentarz

   Zobacz także:

   RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

   RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

   RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]