RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Rzeczowo o modzie męskiej Michała Kędziory - polskiego blogera znanego jako Mr. Vintage - to kolejny poradnik na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Można swobodnie rzec, iż poradniki są nader popularną formą, po którą sięgają Polacy. Niektóre z nich powstają z czysto marketingowym zamiarem, inne faktycznie udzielają praktycznych porad. Mr. Vintage z kolei obiecuje rzeczowe podejście do mody męskiej. Czy dotrzymuje słowa?

Zdecydowanie tak! Poradnik Kędziory to rzeczywiście moda męska w pigułce i to bardzo łatwo przyswajalnej. Jak mawiał Nietzsche - moda to naśladownictwo, żeby nie być gorszym i nie zostać w  tyle. Tak też Mr. Vintage prowadzi czytelnika ku doskonałości jego stylu i uczy zarazem mody opartej na doskonałym odwzorowaniu zasad oraz poczuciu smaku. Sam autor jest tego najlepszym przykładem.

W poradniku Kędziory znajdziemy dobrze usystematyzowaną treść. Rozpoczniemy od kilku teoretycznych kwestii dotyczących zdefiniowania własnego stylu etc., później poznamy tajniki mody męskiej (kolory, wzory, garnitury, marynarki, spodnie, koszule...), aż wreszcie skończymy na ciekawych poradach w kwestii odpowiedniego ubioru w zależności od okazji czy dbania o odzież i dodatki. Interesujący jest również rozdział dotyczący mężczyzny na zakupach, w którym czytelnik znajdzie wiele praktycznych rad, jak i dygresji autora.

Tekst owych porad został poprawnie zredagowany. Język jest prosty i klarowny, a treść została przejrzyście usystematyzowana. Ponadto uzupełniają ją liczne ilustracje, tabele czy zdjęcia. Rzeczowość treści połączona z adekwatnym obrazem - słowem poradnik w idealnej formie. 

Reasumując, poradnik Kędziory to swoiste kompendium wiedzy o modzie męskiej. Bogactwo porad, wskazówek i ciekawostek. Ponadto napisane przystępnym językiem i zamknięte w przejrzystej formie. Otwierasz, czytasz i wiesz, a potem doskonale wyglądasz! Tak najkrócej podsumowałabym istotę tegoż poradnika. Zdecydowanie polecam! 

Za możliwość zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu SQN
 
http://wydawnictwosqn.pl/

Komentarze

 1. Posiadam i również polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nawet po przeczytaniu tej książki nie będziemy wyglądać jak z okładki magazynów modowych... coś o tym wiem bo na co dzień wykonuję retusz zdjęć, poświęca się sporo czasu podczas sesji i w czasie postprodukcji by ubrania leżały idealnie oraz by model/modelka wyglądali rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew oof any widggets I could add to
  myy blog that automatically tweet mmy newestt twitter updates.
  I've been looking for a plug-in like this for quite some time and
  was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog andd I look forward
  to your new updates.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]