Przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy

Dziesiąta część serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon.

Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji „Kvallspressen”. Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu, Ingemar Lerberg, zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy, Annika otrzymuje zlecenie zajecia się sprawą.

Mnożą się wątpliwości: Gdzie jest żona polityka, Nora? Kto zadręczył na śmierć Kaggena, miejscowego włóczęgę? Co wspólnego z tym wszystkim ma Viola Soderland? I dlaczego wszyscy nienawidzą redaktora naczelnego gazety, Andersa Schymana? Ofiara napaści walczy o życie, a w sieci rozpętuje się kampania nienawiści, obnażająca prawdziwe oblicze idylicznego przedmieścia.

Liza Marklund należy do najbardziej znanych na świecie szwedzkich autorów kryminałów. Ma na swoim kącie wiele sukcesów. Otrzymała m.in. trzy międzynarodowe nagrody: The Reading Relay Gold Medal, Eurocrine Read of the Year i The Petrona Award. Obok Stiga Larssona jest jedyną skandynawską autorką obecną na listach bestsellerów „New York Timesa”. Jej ksiązki są wydawane na całym świecie, ich łączny nakład przekroczył już 15 milionów egzemplarzy!

Najnowszy kryminał autorstwa Lizy Marklund zatytułowany Szczęśliwa ulica pojawi się na półkach 2 kwietnia. Gorąco polecamy!

Komentarze

  1. Brzmi ciekawie, ale nie czytałam żadnej z poprzednich części, czy może książki tej autorki niekoniecznie trzeba czytać po kolei?

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam skandynawskie kryminały-Larsson, Nesbo, Lackberg, chętnie sięgnę też po Marklund. No właśnie tylko czy trzeba czytać po kolei?

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam nic autorki, ale również mam w swoich planach czytelniczych ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]

Muzyczny geniusz rocka