RECENZJA: Cezary Harasimowicz, Święty Chaos (2013)

To miały być niespełna dwa kwadranse relaksu. Nic bardziej mylnego. Zasypany z każdej strony bardzo realistycznymi efektami dzwiękowymi w połączeniu z doskonałym udźwiękowieniem oraz znakomitą grą aktorską zostałem dosłownie wciągniety do świata scenarzysty i pisarza - Cezarego Harasimowicza. Święty Chaos to historia jakiej w polskiej popkulturze jeszcze nie było! Musiałem wysłuchać wszystkich odcinków jak najszybciej.

Sensacja, powieść szpiegowska, political- i science-fiction w jednym. Audiobook, którego akcja rozgrywa się na czterech kontynentach. Wciągająca opowieść, rozwijająca się na kilku płaszczyznach czasowych. To wyjątkowy audiobook - pierwszy w Polsce – audioserial. Napisany całkowicie z myślą o wersji audio. Jest pierwszą formą w jakiej opowieść ta ujrzała światło dzienne, poprzedzając tym samym wydanie papierowe i wersję filmową Świętego Chaosu.

Jak to zwykle bywa z audiobookami od Audioteki.pl na pochwałę zasługuje szczególnia doskonale dobrana muzyka. Nie można przy tym pominąć efektów dziękowych 3D, które robią spektakularne wrażenie. Ale największe słowa uznania należy skierować w kierunku twórcy - Cezarego Harasimowicza, za świetny pomysł oraz bardzo dobrych aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. Na tych pochwałach skończe i nie zdradze żadnego szczegółu fabuły i jej ciekawego zakończenia. Powiem tylko, że klimat audiobooka jest niepowtarzalny i mroczny. Ja czekam na sezon drugi tego audioserialu, a wszystkim zainteresowanym polecam założyć słuchawki i przenieść się do świata Świętego Chaosu.

Za możliwość wysłuchania i zrecenzowania tego audiobooka
serdecznie dziękuję serwisowi

Komentarze

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]