Uniwersum Metra 2033: Mrówańcza, Falkon i spotkania z Pawłem Majką

Najbliższe tygodnie obfitują w wydarzenia związane z Uniwersum Metra 2033. W środę 22 października na półki księgarń trafiła Mrówańcza Rusłana Mielnikowa – trzecia w tym roku powieść w serii. Jej autor jest Rosjaninem, autorem blisko 30 powieści. Akcja Mrówańczy, jednej z lepiej ocenianych książek w serii, toczy się w Rostowie nad Donem, gdzie w nieukończonym metrze nieliczni mieszkańcy muszą stawić czoło tytułowemu zagrożeniu.

Premiera Mrówańczy to dopiero początek atrakcji czekających Czytelników Uniwersum Metra 2033 w październiku. 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie były okazją do spotkania z Pawłem Majką, autorem Dzielnicy obiecanej, pierwszej polskiej powieści w serii Uniwersum Metra 2033.

Tradycyjnie już w listopadzie ekipa Uniwersum Metra 2033 przygotuje swoje postapokaliptyczne stoisko na Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie. Będziemy tam obecni od piątku do niedzieli (7–9 listopada). W sobotę gościem Falkonu będzie Paweł Majka. Oprócz częstej obecności na naszym stoisku organizatorzy zaplanowali o godz. 12.00 spotkanie autorskie w Sali Konferencyjnej, a następnie dyżur autorski w VIP Corner, gdzie p. Paweł będzie do dyspozycji Czytelników.

A już teraz zapraszamy do wysłuchania pierwszego fragmentu Mrówańczy w interpretacji Andrzeja Mastalerza:

Komentarze

 1. Jestem wielką fanką całej serii! Już czekam na mój egzemplarz "Mrówańczej" :)

  Pozdrawiam, Mz.Hyde

  OdpowiedzUsuń
 2. No i mąż będzie miał o co molestować Mikołaja

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałem już Mrówańczę i przyznać muszę, że nie rozumiem zachwytów nad nią. Uważam, że książka jest wtórna i niewiele wnosi do serii. Miałem wielkie nadzieje, ale się rozczarowałem niestety :/

  OdpowiedzUsuń
 4. ja się właśnie zabieram do czytania tej serii :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]

Muzyczny geniusz rocka