RECENZJA: Regina Brett, Bóg zawsze znajdzie Ci pracę [God Is Always Hiring: 50 Lessons for Finding Fulfilling Work, 2014]

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia to kolejna książka autorstwa - zapewne wszystkim dobrze znanej - Reginy Brett, traktująca o życiowych poradach w formie zbioru felietonów.

Tym, którzy nie spotkali się dotąd z twórczością Reginy Brett po krótce przedstawię jej sylwetkę i dorobek. Pani Brett to bestsellerowa felietonistka, pisarka oraz dziennikarka. Jej życie i doświadczenie przelane na papier natchnęły miliony osób na świecie. Pozycje takie jak Bóg nigdy nie mruga oraz Jesteś cudem od wielu miesięcy wysoko plasują się na listach bestsellerów. Książki Reginy Brett również w Polsce zdobyły szerokie uznanie i sprzedały się w nakładach ponad 100 tys. każda. Czym urzekły czytelników? Zapewne autentycznością, szczerością oraz niewymuszoną mądrością. Najnowsza książka pani Brett jest również kontynuacją tegoż stylu.

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę to kolejny nietuzinkowy i nader interesujący poradnik w dorobku Reginy Brett. Tak jak w przypadku poprzednich pozycji tejże autorki, również tutaj mamy do czynienia z wszechobecnym optymizmem oraz wieloma pouczającymi przykładami. Najnowsza powieść pani Brett to niewątpliwie skarbnica życiowej mądrości. Felietonistka ponownie przedstawia nam rozmaite lekcje dotyczące życia zawodowego, jak i nie tylko tegoż aspektu. To nie Bóg - jak mogłby sugerować tytuł nieniejszej pozycji - lecz my sami jesteśmy sprawcami zmian w naszym życiu. I to właśnie my często jesteśmy przeszkodami na własnej drodze. Wiara owszem pomaga, lecz Regina Brett skupia się przede wszystkim na człowieku. Stara się go motywować, ćwiczyć weń silną wolę oraz samozaparcie, a także zmniejszać opór czy też strach przed zmianami. 

Dzięki lekkiej formie, porady Reginy Brett - okraszone rozmaitymi opowieściami z jej życia, jak i z życia jej znajomych czy przyjaciół - są lekturą przystępną dla każdego. Jest ona również adresowana do każdego z nas. Nie tylko do wyznawców wiary katolickiej czy osób szukających pracy. Zawarte weń treści na pewno będą przydatne i wartościowe osobom pragnącym coś zmienić w swoim życiu i szukającym ku temu okazji, jak i wewnętrznej siły. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę inspiruje, intryguje, poucza.

Osobiście nie jestem ogromną entuzjastką poradników. Niemniej felietonistyczne ujęcie tegoż tematu przez Reginę Brett wychodzi poza jego tradycyjne ramy. Mamy tutaj do czynienia z niesztampową formą poradnika. Niewątpliwie to właśnie dzięki takowej formie pozycje pani Brett urzekły mnie od pierwszej strony. Patrząc na Bóg zawsze znajdzie Ci pracę przez pryzmat dwóch poprzednich książek, muszę niestety przyznać, iż plasuje się ona nieco niżej. W niektórych momentach można odnieść wrażenie pewnych niedociągnięć, pisarstwa pod odbiorców. Na szczęście ich wpływ na merytoryczną stronę owego poradnika jest znikomy. 

Podsumowując, Bóg zawsze znajdzie Ci pracę to kolejny poradnik autorstwa Reginy Brett, który zaskakuje formą i lekkim ujęciem nader ważnych tematów. Dzięki temu możemy naprzemiennie wzruszać się i śmiać, nie tracąc rezonu i chęci do zmian. Polecam tę pozycję dosłownie każdemu, gdyż jest ona nie tylko poradnikiem w sprawach zawodowych, lecz przede wszystkim skarbnicą życiowych mądrości. 

       Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki 
serdecznie dziękuję AiM Media

Komentarze

 1. Kupiłam jakiś czas temu "Bóg nigdy nie mruga", muszę się wreszcie zabrać, ale ciągle jakieś nowe książki wpadają mi w ręce! Czy od czegoś innego z jej twórczości polecasz zacząć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na swojej półce już od Świąt, ale póki co chcę przeczytać kilka innych książek, które mogą mi się przydać do matury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czeka w kolejce na przeczytanie, na razie delektuję się powoli "Bóg nigdy nie mruga" :)

  http://booklovinbypas.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym sięgnąć po wszystkie książki R. Brett.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]