Książkowe nowości: lipiec


Lipiec - czas relaksu, urlopów i oczywiście wakacji. To również kolejny miesiąc długich, letnich wieczorów, które przyjemnie spędzić na przykład w towarzystwie interesującej książki. Dla recenzentów to z kolei wzmożony czas pracy (równoznaczny z przyjemnością), gdyż wakacje obfitują w książkowe premiery. Toteż dzisiaj przedstawimy Wam kilka najnowszych pozycji, jakimi rozpoczynamy sezon letni.

W zeszłym tygodniu przygotowaliśmy przegląd wakacyjnych nowości Wydawnictwa Znak. Wśród licznych premier znaleźliśmy wiele interesujących książek. Zdecydowaliśmy się jednak na dwie - Ostanie słowo Hanifa Kureishiego oraz Białe zęby Zadie Smith, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości tegoż wydawnictwa.


Powieść Wandy Majer-Pietraszak Kwitnący krzew tamaryszku (Wyd. Muza / Business & Culture) oraz Powrót do Daringham Hall Kathryn Taylor (Wyd. Otwarte) to przykłady lekkiej prozy, idealnej na urlop. Pierwsza pozycja to opowieść o sile kobiecej przyjaźni i szczęściu na przekór losowi. Druga zaś jest romansem z subtelną dozą erotyki charakterystyczną Kathryn Taylor. Barwy miłości tejże autorki oceniliśmy nader pozytywnie. Mamy nadzieję, że Powrót do Daringham Hall również nas nie zawiedzie.

Na koniec, wychodząc poza kręgi literatury obyczajowej i romansu, wybraliśmy tomik wierszy Juliana Tuwima. Nietuzinkowy pod względem formy Tuwim cafe. Na każdą okazję (Wyd. Egmont Literacki) to unikatowy przykład dzielenia się poezją. Kontemplujcie ją razem z nami. :)
 

Komentarze

  1. Na tomik wierszy Tuwima zapoluję z pewnością ;)
    Pozdrawiam i zapraszam do wyzwania Książkowe Porządki!

    http://littledecoy7.blogspot.com/2015/07/ksiazkowe-porzadki-czyli-wakacyjne.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]