RECENZJA: Julian Tuwim, Tuwim Café na każdą pogodę (Literacki Egmont, 2015)


Tuwim Café to nader interesująca seria tomików z poezją Juliana Tuwima. Tuwim Café na każdą okazję oraz Tuwim Café na każdą pogodę to unikatowe zestawy do dzielenia się poezją. W zbiorach zamieszczono ponadczasowe wiersze i fragmenty utworów Juliana Tuwima. Można je kontemplować w domowym zaciszu, jak również dzielić się nimi, darowując lub wysyłając wybrane karty krewnym czy znajomym. W każdą pogodę i na każdą okazję.

W tomiku Tuwim Café na każdą pogodę znajdziemy fragmenty wybranych wierszy Juliana Tuwima takich jak Intymny wiersz, Wieczorny wiersz, Praca czy Odpowiedź. Zbiór ten cechuje przede wszystkim uniwersalizm. Z kolei zamieszczenie fragmentów utworów wiąże się nieodzownie z ich dekontekstualizacją. Toteż możemy swobodnie nadać im nowy sens i znaczenie. Wszystko zależy od nas i naszej inwencji. Możliwość oderwania dowolnej strony z wierszem pozwala na wszelakie zastosowanie niniejszego tomiku. Oderwane utwory możemy chociażby dołączyć do prezentu czy wysłać pocztą. Co więcej, możemy poczynić nań dopisek, a nawet zamieścić ilustrację. Obudźcie swoją kreatywność! :)

Tuwim Café na każdą pogodę to nie tylko interesujący zbiór wierszy, lecz przede wszystkim przykład kreatywnego wykorzystania ich niezależnie od okazji czy pogody. Nie można nie wspomnieć o jeszcze jednym elemencie tegoż tomiku, który rzutuje na jego całość. Mianowicie mowa o szacie graficznej. Prosta, lecz ujmująca. Dodatkowo zaprojektowana tak, aby uwypuklać przedstawiany fragment wiersza, a z drugiej strony dawać możliwość własnej interpretacji. Jednym słowem, tomik idealny jako prezent, lecz również jako pozycja dla nas samych. Na dobry nastrój, na niepogodę, na każdą okazję. Serdecznie polecam.


 Za możliwość zrecenzowania nieniejszej pozycji 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont
   

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]