Wrzesień w Znaku Literanova

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Przed nami wrzesień - miesiąc z pogranicza lata i jesieni. Dla jednych to wciąż okres wypoczynku, dla drugich powrotu do szkoły czy pracy. Wrzesień to także powolne wydłużanie się wieczorów. Warto więc już dziś pomyśleć o przyjemnych lekturach na tenże czas. W tym celu przygotowaliśmy subiektywny przegląd ciekawych premier Znaku Literanova. Mamy nadzieję, że któraś z trzech wybranych przez nas pozycji Was zainteresuje. A może wszystkie? :)

 
Po trzech latach wyczekiwania na półkach pojawi się powieść Sylwii Chutnik pt. Jolanta. Entuzjaści polskiej literatury obyczajowej powinni być usatysfakcjonowani tymże faktem. Tym bardziej, że zarys fabuły brzmi zachęcająco.
.
Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia odchodzą kolejni bliscy ludzie. Mieszka na warszawskim Żeraniu. Kończy szkołę krawiecką, zachodzi w ciążę, bierze ślub. Stara się przemknąć przez życie najmniej boleśnie, jak tylko można. Strategia tak wielu ludzi urodzonych w latach 80. Mimo pozornej stabilizacji Jola postanawia jednak nagle uciec z domu. Nikt nie rozumie dlaczego.
Transformacja. Magiczny moment ustrojowego przełomu w Polsce. Czy rzeczywiście odmienił losy ludzi, którzy wchodzili wtedy w dorosłość?
premiera 23.09.2015


Z kolei fanom serialu House of Cards polecamy kolejną odsłonę mrocznej opowieści o chciwości, korupcji oraz nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Powieść sir Michaela Dobbsa stała się podstawą tegoż serialu i światowym bestsellerem. Nie przegapcie więc House of Cards. Ograć króla.

Francis osiągnął swój cel – w wyniku politycznej gry stanął na czele rządu. Teraz jednak musi umocnić pozycję i utrzymać władzę, stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Tymczasem stawka robi się coraz wyższa: w grze o władzę będzie się musiał zmierzyć z samym królem Anglii, który okaże się jego zaciekłym wrogiem. Czy uda mu się ograć króla?
premiera 09.09.2015 


Wielbicielom prawdziwych historii spisanych w formie interesujących wspomnień proponujemy książkę Martina Pistoriusa i Megan Lloyd Davies zatytułowaną Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia

Wszyscy myśleli, że Martin, który jako dziecko zapadł na dziwną chorobę, jest tylko pustą skorupą – ciałem sztucznie podtrzymywanym przy życiu. Nawet jego własna matka życzyła mu, aby wreszcie umarł. Tymczasem w pełni świadomy Martin przez 12 lat tkwił w sparaliżowanym ciele, które nie pozwalało mu na kontakt ze światem. Mimo tego, że znalazł się w najstraszniejszej i pozbawionej wyjścia pułapce, nie stracił wiary i nadziei.
premiera 23.09.2015

Komentarze

 1. Jesień w Znaku w ogóle zapowiada się fajnie, a ja obieram sobie za cel przeczytanie wreszcie książki Sylwii Chutnik. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne zapowiedzi, muszę w końcu zapoznać się z House of Cards, bo wszędzie widzę tę książkę i tak trochę mi głupio, że nie zainteresowałam się jeszcze taką dobrą książką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na II tom HoC... Tylko jeszcze pierwszy muszę przeczytać :D :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele ciekawych nowości pojawi się we wrześniu i chyba najwyższy czas wybrać się do księgarni na małe zakupy żeby korzystać z długich wieczorów, które już niebawem przyjdą;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wszystkie trzy tytuły z zdjęć i są na prawdę genialne.
  https://ponicki.pl/geometria-kol-zbieznosc/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]