Jesienne wieczory z Czarną Owcą

Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Chodniki pokrywają suche liście z drzew, a dzień coraz szybciej ustępuje miejsca nocy. Niemniej jesień to także doskonały czas na nadrabianie książkowych zaległości. Klimat jesiennych wieczorów z książką jest nie do zastąpienia.

Pozostając w temacie jesiennych wieczorów, postanowiliśmy przygotować wpis z interesującymi pozycjami na tenże czas. Pod lupę wzięliśmy Wydawnictwo Czarna Owca. Wybaczcie, że większość wybranych przez nas powieści adresowana jest raczej do kobiet aniżeli do mężczyzn. Cóż, nic nie poradzimy na subiektywizm osoby tworzącej tenże wpis, czyli mnie - kobiety. ;)


Pierwszą pozycją, która nader mnie zaintrygowała, jest powieść pt. Kobieta z czerwonym notatnikiem A. Lauraina. Jest to czarująca i kunsztowna opowieść o tym, jak impuls i ciekawość niepostrzeżenie przeradzają się w żarliwe miłosne śledztwo. Więcej informacji o tejże pozycji znajdziecie TUTAJ

Kolejna książka, która również zwróciła moją uwagę, to Utracona i odzyskana Luey Foley. Traktuje ona o losach zakochanych rozdzielonych przez okrutną historię XX wieku. Szerszy opis fabuły przeczytacie TUTAJ

Z kolei hipnotyzującą historię miłości, straty i ludzkiego geniuszu odnajdziemy na stronach powieści Mariny Stepnovej zatytułowanej Kobiety Łazarza. Więcej o tejże pozycji dowiecie się TUTAJ.


Idealną pozycją na jesienne wieczory powinna być także opowieść o pierwszej miłości oraz drugiej szansie. Najlepsze, co mnie w życiu spotkało Laury Tait & Jimmy'ego Rice'a zapowiada się więc interesująco. Z fabułą tejże książki zapoznacie się TUTAJ.

Paryż E. Rutherfurda imponuje z kolei rozmachem, z jakim autor nakreślił poruszającą opowieść o magicznym mieście. Więcej informacji o tejże pozycji znajdziecie TUTAJ

Ostatnią książką, wobec której nie mogłabym pozostać obojętna, jest pozycja Melissy Pimentel pt. Jak znależć faceta w wielkim mieście. Zabawne i szczere spojrzenie na dzisiejszy świat randek. Warto dodać ją do listy "must read", wcześniej zapoznawszy się z opisem fabuły dostępnym TUTAJ.


Polecamy, zachęcamy i pozdrawiamy,
zespół Ale książki!

Komentarze

  1. Polecam pierwszą trójkę. Paryża nie czytałam, ale na pewno mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czarna Owca ostatnio szaleje i pokazuje same świetne tytuły :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Jo Nesbø - Syn [Sønnen, 2014]

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)