RECENZJA: Regina Brett, Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień (Insignis, 2015)

Po takich bestsellerach jak Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem, Bóg zawsze znajdzie Ci pracę, przyszedł czas na Twój dziennik. Niech nie zwiedzie Was jednak okładka i szata graficzna. Otóż najnowsze dzieło Reginy Brett nie jest zbiorem felietonów, jak wyżej wymienione pozycje. Tym razem autorka postanowiła przedłożyć nam coś zupełnie nowego, choć ubranego w podobne szaty jak jej poprzednie książki. Twój dziennik to zaproszenie do współtworzenia tejże pozycji wraz z autorką.

Jak czytamy w przedmowie:
Z ogromną radością przedstawiamy Ci "Twój dziennik" - wyjątkowy kalendarz, notatnik i terminarz w jednym. Tworzyliśmy go z myślą, by nie tylko stał się dla Ciebie użytecznym towarzyszem w codziennych sprawach, ale stanowił przy tym źródło kreatywności i inspiracji. Możesz go wykorzystać do zwykłych zapisków, notatek i przypomnień, ale możesz też sprawić by był czymś więcej - wraz z Reginą Brett stań się jego autorem i nadaj mu osobisty charakter.

Fanów złotych myśli, celnych komentarzy oraz spostrzeżeń Reginy Brett, uspokajam - w Twoim dzienniku znajdziecie wszystko to, co charakterystyczne autorce. Pozycja ta to uniwersalny kalendarz na każdy rok. Jego wnętrze skrywa 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień. Każdy miesiąc rozpoczyna krótka notatka Reginy Brett. Ponownie mamy do czynienia z lekkim stylem i pełnym optymizmu wydźwiękiem treści. Z kolei poszczególne dni miesiąca okraszone zostały dobrym słowem, myślą bądź poradą autorki. Są też miejsca na nasze własne myśli, rysunki czy zapiski. Naszym notatkom może nie być końca, gdyż mamy nań całą stronę przy każdym dniu oraz dużo innej, dodatkowej przestrzeni na wszelakie zapiski. Przejrzyste wnętrze Twojego dziennika to jego ogromna zaleta. Utrzymane zostało w stonowanej kolorystyce. Dominuje szarość, beż oraz zgaszony róż.

Teraz komentarze i spostrzeżenia autorki, skłaniające do refleksji w codziennym biegu, mogą towarzyszyć nam na co dzień. Wystarczy sięgnąć po osobisty dziennik i uniwersalny kalendarz w jednym z sentencjami Reginy Brett na każdy dzień oraz nowymi lekcjami na każdy miesiąc. Twój dziennik to idealna pozycja dla każdego z nas. Przekonajcie się sami!


Za możliwość zrecenzowania niniejszej pozycji
serdecznie dziękuję AiM Media
 

Komentarze

 1. Aaa już dawno bym ją opisała, ale Tata mi ją zabrał... on lubi Brett bardzo

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jeszcze nie znam żadnej książki tej autorki! ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś cudem bardzo mnie zraziło, więc jestem na "nie" dla tego dziennika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Reginę Brett i wiem, że jej myśli do mnie trafią, ale nie jestem pewna, czy ten dziennik to coś dla mnie. Korzystam z dużego kalendarza, który zawsze mam przy sobie, więc nie widzę opcji funkcjonowania z dwoma.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

Ofiar wciąż przybywa