5 książkowych bestsellerów 2015 roku


Sklep internetowy Empik.com przygotował zestawienie najchętniej kupowanych książek w 2015 roku. Sprawdźcie, jakie pozycje znalazły się na liście bestsellerów 2015 roku.

Pierwsze miejsce, czego można było się spodziewać, zajęła powieść z kręgu literatury erotycznej - Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana autorstwa E.L. James. Dalej uplasował się brytyjski thriller psychologiczny Dziewczyna z pociągu, będący debiutem Pauli Hawkins. Wybór tej powieści pokazuje, że lubimy rozwiązywać mroczne tajemnice zabójstw. Dlatego też na trzecim miejscu pojawiła się Camilla Lackberg - królowa skandynawskich kryminałów. Najczęściej wybierano jej Zamieć śnieżną i woń migdałów oraz Pogromcę lwów. Czwarte notowanie należało do pozycji pt. Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego. Jak widać, sekrety polityki niezmiennie nas intrygują.

Na szczycie najlepiej sprzedających się książek znalazło się również Co nas nie zabije, czyli ciekawy przypadek kontynuowania sagi Millennium przez innego autora po śmierci pomysłodawcy, Stiega Larssona. Czytelnikom podobały się  także rodzime kryminały autorstwa Bondy czy Miłoszewskiego. Co więcej, mieliśmy apetyt na kulinarne pozycje (Jadłonomia, Moje wypieki) i poradniki (Ukryte terapie, Magia sprzątania, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały). Ponadto czytelnicy pokochali książki kreatywne (To nie książka) oraz - tak, tak, dobrze czytacie - kolorowanki, które wspinały się na szczyty bestsellerów na równi z powieściami.

W 2015 roku interesowały nas porady blogerów. Czołowe postaci Internetu (m.in. Kasia Tusk oraz Red Lipstick Monster) wydały w tym roku swoje pierwsze książki, które szybko odniosły sprzedażowy sukces. Od laureatki literackiego Nobla - Swietłany Aleksijewicz - otrzymaliśmy pokaźną dawkę polityczno-społecznego i wojennego reportażu, a Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nike za Księgi Jakubowe. Jednym słowem, to był ich rok!

źródło: mat. prasowe empik.com

Komentarze

  1. Uwielbiam twórczość Camilli Lackberg, ale "Zamieć śnieżna i woń migdałów" mnie lekko rozczarowała... Cieszę się, że autorka była tak poczytna w 2015 roku, mam nadzieję na powtórkę w bieżącym. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze miejsce dla Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana, aż trudno uwierzyć, że taka kiepska literatura tak dobrze się sprzedaje

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]