Lutowe premiery w Znaku

Już tylko kilka dni dzieli nas od drugiego miesiąca nowego 2016 roku. Wciąż mamy zimę, a wraz z nią długie wieczory, które najlepiej spędzić z kubkiem ulubionego napoju oraz książką. W związku z tym poniżej przedstawiamy Wam kilka nowości wydawniczych Znaku, które w lutym ujrzą światło dzienne. Może znajdziecie wśród nich coś dla siebie. :)


Na początek wybraliśmy pozycję idealną - naszym zdaniem oczywiście - dla fanek (a może również fanów) literatury obyczajowej. Kolejna powieść Doroty Gąsiorowskiej, zatytułowana Primabalerina, na pewno niejednego zainteresuje i umili długie, zimowe wieczory.

Kiedy Nina stanęła przed bramą starej lwowskiej kamienicy, nie przypuszczała, że kryje się za nią tajemnica. Historia słynnej primabaleriny prowadzi ją śladem rodzinnych sekretów, a kresowy Lwów staje się coraz bliższy sercu. Okazuje się, że Nina może tu odnaleźć klucze do własnej przeszłości. 
premiera: 17 lutego 2016


Z kolei wielbicieli bestsellerowego autora - Erica-Emmanuela Schmitta - będą mogli zapoznać się z jego najnowszą powieścią Złośnice.

W swojej najnowszej książce Eric-Emmanuel Schmitt sprawdza, do czego jesteśmy zdolni, gdy zawładnie nami zazdrość i uraza. Jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę?
premiera: 17 lutego 2016


Przeznaczenie, traf, przypadek to nie lada gratka dla entuzjastów twórczości Jacka Cygana. Tym razem słynny autor tekstów piosenek występuje w roli pisarza opowiadań. Sprawdźcie, o czym postanowił opowiedzieć czytelnikowi w swoim najnowszym dziele.

Autor za sprawą literackiej wrażliwości dostrzega pod powierzchnią codzienności więcej i wydobywa sens z pozornie nic nieznaczących zdarzeń. Dzięki temu historie jego bohaterów inspirują do osobistych przemyśleń.
premiera: 17 lutego 2016


Fanom urodowych poradników polecamy Elementarz pielęgnacji. Sekrety urody Koreanek autorstwa Charlotte Cho

Charlotte Cho na własnym przykładzie dementuje mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów, i  udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich  promienną, nieskazitelną cerą.
premiera: 3 lutego 2016


Sekret zegarmistrza Renaty Kosin to ponownie propozycja dla fanów literatury obyczajowej. Polecana przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk pozycja to opowieść z rodzinną tajemnicą w tle.
 
Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1885 roku.
premiera: 3 lutego 2016


Jeśli zaś lubicie biografie, powinna zainteresować Was pozycja Moniki Wąs. Dymny. Życie z diabłami i aniołami to pierwsza biografia Wiesława Dymnego. Zapowiada się bardzo ciekawie!

Agresywny awanturnik i prowokator. Żył z pożarem w głowie, nieuchronnie zmierzał ku samozagładzie. Taki polski James Dean. Tajemnica jego przedwczesnej śmierci wiedzie do mrocznych archiwów SB.
premiera: 17 lutego 2016

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]