Potrójny rytuał, potrójna zapłata, potrójna ofiara

Po 10 latach przerwy Małgorzata Saramonowicz, jedna z najlepszych polskich pisarek literatury grozy, powraca z mroczną i niepokojącą sagą dark fantasy. To historia, gdzie świętość miesza się z przekleństwem, a bogów trudno odróżnić od demonów.
.
3 lutego nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się pierwszy tom niezwykle porywającej sagi fantasy Xięgi Nefasa – Trygław. Władca losu.

XI wiek, Polska. Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława, zwanego Krzywoustym.

Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy.
Jarosław Grzędowicz

Czy wczesne średniowiecze w Polsce to dobry materiał na powieść fantasy? Małgorzata Saramonowicz udowadnia, że tak, tworząc niezwykły świat, w którym pradawny Potrójny Bóg wciąż rządzi puszczańską ziemią, a jego trzy mroczne oblicza to Przeznaczenie, Srogość i Pomsta. W tle zaś walka o władzę, starożytne pogańskie rytuały, dworskie intrygi i spiski. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta!
Maja Lidia Kossakowska

Trwają prace nad serialem będącym adaptacją książki.


Kilka słów o autorce
Małgorzata Saramonowicz (ur. 1964) – powieściopisarka, dziennikarka, producentka filmowa. Sławę przyniosły jej powieści grozy publikowane pod koniec lat 90. i w pierwszej dekadzie XXI wieku. Jej thriller psychologiczny Siostra stał się najgłośniejszym wydarzeniem literackim jesieni roku 1996. To właśnie po tej publikacji została okrzyknięta polską następczynią E. A. Poego. Swój talent w potwierdziła, pisząc kolejne dwie powieści: Lustro i Sanatorium. Twórczość Małgorzaty Saramonowicz wzbudzała żywiołową dyskusję nie tylko wśród krytyków literackich. W swoich książkach poruszała tematy tak kontrowersyjne jak aborcja, eutanazja czy okrucieństwo, do którego zdolny jest człowiek.

Komentarze

  1. Widziałam tą książkę na "Znaku" i również mnie zainteresowała. Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać już niedługo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Yyyy, cóż. Nigdy nie miałam do czynienia z autorką i chyba tym razem również nie zaryzykuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nakręcenie serialu na podstawie książki nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem. Przynajmniej w Polsce. Wiedźmin się o tym przekonał. Aby zrobić coś dobrego, potrzebna mnóstwo pieniędzy, szczególnie gdy kręci się coś w takich realiach. Pożyjemy, obejrzymy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]