Spójrzcie na Italię z całkiem innej perpektywy...

Wolicie e-booki niż tradycyjne papierowe książki? Szukacie nietuzinkowej lektury na letnie dni? Chyba mamy coś dla Was! Adwokat Włocha, czyli 10 barów do espresso, to nie lada gratka zarówno dla fanów Italii, jak i wszystkich ciekawskich oraz dociekliwych.
.
Autor o swojej książce wypowiada się następująco - nie ma w niej nic o romansie pod słońcem Toskanii, ale za to jest sporo o tym jak wybrać najlepsze włoskie wino, oliwę, grappę czy ocet (prawne regulacje dotyczące m.in. etykiet). Ponadto przeczytacie, jak kupić we Włoszech nieruchomość (skoro w Polsce rolnej nie można, a rolną jest prawie każda) oraz, czy warto płacić podatki. 

Ze spraw interesujących
- dodaje Czornyj - pisałem o tym, dlaczego gwałt (jeszcze niedawno) zastępował miłosne starania, a zdrada żony była czymś gorszym od zdrady męża (prawnie już nie jest). Do tego dużo, dużo więcej dla miłośników historii, prawa, Włoch i nie tylko.
.
Zainteresowani? E-book Adwokata Włocha, czyli 10 barów do espresso znajdziecie na stronie księgarni internetowej PWN, Publio.pl oraz Lideria.pl. Polecamy!


Kilka słów o autorze
Maksymilian D. Czornyj - ur. w 1989, absolwent prawa, współpracuje z włoskimi kancelariami adwokackimi. Zafascynowany nie tylko słońcem Toskanii, ale przede wszystkim przepisami dotyczącymi tego, co i jak się pod nim uprawia. Zwolennik nieetykietowania, ale uważnego czytania etykiet.
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Sylvia Day, Dotyk Crossa [Bared to You, 2012]