RECENZJA: Sarah Skeate, Trzy kolory wystarczą. Rysuj! (Insignis, 2016)

Ostatnio na rynku wydawniczym furorę robiły (i poniekąd nadal robią) kreatywne malowanki przy których można się odstresować, poćwiczyć koncentrację i dać wolną rękę swojej wyobraźni. Jednym słowem, puszczasz wodze fantazji, kolorujesz, jak chcesz, a przy tym znika stres. Czego chcieć więcej?

Skoro lubisz rysować, to po co mają ograniczać Cię sztywne ramy obrazów do wypełnienia kolorem. Daj się porwać własnej twórczości i zacznij tworzyć rysunki nakreślone swoją ręką! Potrzebujesz tylko długopisów w trzech podstawowych kolorach - czerwonym, czarnym i niebieskim. Twoim przewodnikiem po świecie dobrego rysunku będzie Sarah Skeate i jej książka Trzy kolory wystarczą. Rysuj!. Gotowy na niezapomnianą przygodę?

Trzy kolory wystarczą. Rysuj! to pozycja stworzona dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku. Autorka krok po kroku wprowadza czytelnika w świat rysunku. Dowiesz się, jak podszkolić własną kreskę, jak cieniować, jak łączyć figury tak, aby razem przedstawiały nietuzinkowy obraz. Do wszystkiego wystarczą Ci trzy długopisy. Stara szkoła rysunku powraca, a Sarah Skeate jest jej najlepszym nauczycielem.

Warto nadmienić, iż pozycja Trzy kolory wystarczą. Rysuj! to doskonale przygotowany graficznie poradnik. Wewnątrz znajdziemy liczne ryciny z przykładami oraz instrukcje krok po kroku, jak udoskonalić nasz rysunek. Całość przedstawia się nader czytelnie i estetycznie. Moim zdaniem przypomina szkolny zeszyt wypełniony kreatywnymi bazgrołami. Świetna pozycja dla każdego, kto nie lubi schematów i woli puścić własne wodze fantazji. Polecam! 


Za egzemplarz recenzencki Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
serdecznie dziękuję AiM Media

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]