Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą


"Wszystko rodzi się z ognia i do niego powraca" – tak brzmi motto najnowszej powieści Katarzyny Bondy, zatytułowanej "Lampiony". Okazuje się, że autorka potrafiła wzniecić ogień nie tylko w swojej książce, ale również podczas spotkania autorskiego, które miało miejsce 17 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. O jakim ogniu mowa? Oczywiście tym metaforycznym, gdyż na spotkaniu nie zabrakło emocji.


Imprezę otworzył dyrektor placówki, który przygotował krótkie wprowadzenie w tematykę prozy Katarzyny Bondy. Ową przemowę zakończyło przytoczenie kilku cytatów z wypowiedzi pisarki. Następnie pewnym krokiem do sali wkroczyła Katarzyna Bonda. Po gromkich brawach, będący wyrazem szacunku i uwielbienia, jak i powitaniem autorki, nastąpiła – mocno wyczekiwana przez wszystkich przybyłych – główna część spotkania. 


Szybko okazało się, że pisarka potrafi zaczarować publiczność swoimi opowieściami. O pracy, o życiu, o sobie. Co więcej, emanowała ciepłem i pozytywną energią. Dystans autor – czytelnik był nieodczuwalny. Z kolei jej charyzma była na tyle ogromna, że nie wytrzymał tego sprzęt nagłaśniający. Mimo, iż głośniki odmówiły posłuszeństwa, pisarka doskonale poradziła sobie bez mikrofonu, a całe zajście zostało obrócone w dobry żart. Publiczność chętnie zadawała różnorodne pytania, a po zakończeniu głównej części spotkania jeszcze chętniej wyczekiwała chwili sam na sam z autorką. Były więc autografy, wspólne zdjęcia oraz kilka słów zamienionych z uwielbianą królową polskich kryminałów. 


Jak widać, spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą należało do naprawdę udanych i pełnych humoru, a sama autorka dała się poznać jako osoba niezwykle pozytywna i oddana swoim czytelnikom. Pani Katarzyno, dziękujemy i czekamy na kolejne, równie świetnie nakreślone, powieści! 

Komentarze

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]