Twórz, rozwijaj się i znajdź swoje miejsce w pędzącym świecie

"Mindfulness. Droga do kreatywności" to kolejna książka współautora światowego bestsellera "Mindfulness. Trening uważności" z przedmową prof. Marka Williamsa. O czym traktuje najnowsza pozycja dra Danny'ego Penmana?

"Mindfulness. Droga do kreatywności" to przede wszystkim książka o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, radzić sobie z wyzwaniami, mieć więcej wolnego czasu i żyć pełnią życia.
.
Czy wiecie, że trening uważności pozwala otworzyć się na twórczą zabawę i płynącą z niej radość? Medytacja uważności zajmuje jedynie od 10 do 20 minut dziennie. Pozwala wyciszyć umysł, znaleźć w codziennym życiu chwile spokoju i reagować elastyczniej na wszystko, co nas spotyka. Pomaga zwiększyć kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji. Umacnia odwagę i wytrwałość, a także rozbudza ciekawość oraz otwiera drzwi olśnieniu i momentom twórczego wglądu. Same pozytywy, nieprawdaż?

Ciekawym i nader praktycznym dodatkiem do książki jest płyta CD z medytacjami. Dzięki nim możemy otworzyć się nie tylko na twórczą zabawę, ale przede wszystkim na siebie samych, świadomie doświadczając chwil tu i teraz. Jeśli więc pragniecie skutecznie wyciszyć swój umysł i otworzyć się na nowe inspiracje, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Polecam!
 

Kilka słów o autorze:
Dr Danny Penman – wykwalifikowany nauczyciel medytacji, nagradzany pisarz i dziennikarz. Współautor międzynarodowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności wydanego w serii Samo Sedno. Danny Penman został uhonorowany za pracę dziennikarską przez stowarzyszenia Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) oraz The Humane Society of the United States. W 2014 r. jego książka Mindfulness dla zdrowia (napisana z Vidyamalą Burch i również opublikowana w serii Samo Sedno) została uznana przez Brytyjskie Towarzystwo Medyczne za najlepszą książkę w kategorii: „Medycyna popularnonaukowa”. Prace Danny’ego Penmana zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.

Komentarze

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]