Zacznij kochać samą siebie!

Krytyczna, wredna, podła i bezczelna, manipulantka i sabotażystka - taka jest, siedząca w każdej kobiecie, wewnętrzna jędza. Pojawia się w formie uporczywego, krytycznego głosiku i nie sposób się jej pozbyć. Istnieje jednak szansa, by uśpić jej czujność. Jak zreformować wewnętrzną krytyczkę? Książka „Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą” już w księgarniach.

Działa bardzo sprytnie i kompleksowo, przybiera różne twarze na różne okazje, jej złośliwe podszepty są w stanie uprzykrzyć każdą sferę życia zawodowego i osobistego. To właśnie wewnętrzna złośnica gnębi, sabotuje nasze działania, krytykuje i ocenia. Można łatwo rozpoznać jej obecność po myślach, które pojawiają się w naszej głowie: „Nie masz teraz czasu, żeby odpoczywać. Powinnaś robić więcej”, „Nawet nie musisz próbować. I tak ci się nie uda”, „Zawsze będziesz sama. Nikt cię nigdy nie pokocha”, „Nie jesteś dość dobra”.

Czas przyjrzeć się wewnętrznej jędzy. Motywy działania tej krytyczki są związane z czymś znacznie głębszym, niż prosta chęć uprzykrzenia nam życia. Głos złośnicy płynie z naszej podświadomości i odzywa się, by chronić nas przed rozczarowaniem. Na początek powinniśmy odkryć, która z jędz, sekutnic, heter znęca się nad nami, wpędza w pułapkę negatywnego myślenia i prowadzi do autodestrukcji. To Królowa Porównań czy Dramatu? Dyktator Absurdalnych Oczekiwań? A może Pochłaniaczka Osiągnięć? Christine Arylo oraz Amy Ahlers wskazują trzynaście typów. W każdej kobiecie może tkwić cała galeria tych podłych postaci!

Zapoznanie się z wewnętrzną jędzą to dopiero początek. Potrzebujemy relacji z czymś znacznie silniejszym - ze świadomą, przenikliwą, wspierającą, kochającą i cudownie zespoloną z nami siłą, dzięki której zaczniemy kochać same siebie. Każda z nas powinna wyłączyć krytyczne głosy w swojej głowie i przestać się nad sobą znęcać. Autorki dają konkretne rady, jak to zrobić. Uporanie się z wewnętrzną jędzą prowadzi do szczęścia, samoakceptacji, poprawienia relacji interpersonalnych i osiągnięcia sukcesu.

_____________________________________ 

Ta książka posłuży Ci jako trener osobisty, pocieszacz na trudne chwile, najlepsza przyjaciółka i kierunkowskaz pokazujący prostą drogę do radośniejszego życia!
Martha Beck, New York Times

Christine Arylo i Amy Ahlers to zespół, który nie ma sobie równych w tłumaczeniu kobietom, dlaczego warto przestać się zadręczać.
Kristine Carlson, New York Times  Kilka słów o autorkach: 
Christine Arylo - znana na całym świecie komentatorka i bestsellerowa autorka. Pracowała dla firm takich jak GAP, PepsiCo oraz Kraft. Komentatorka CBS, ABC, FOX oraz E!.

Amy Ahlers - coach i bestsellerowa autorka, współzałożycielka organizacji Find Your Calling. Występuje jako specjalistka w programach telewizyjnych i audycjach radiowych stacji takich jak FOX czy ABC.

Christine Arylo oraz Amy Ahlers założyły Szkołę Reformowania Wewnętrznych Złośnic - wirtualną szkołę miłości własnej dla kobiet. Poprzez programy reformowania wewnętrznych złośnic, warsztaty i wyjazdy rozwojowe przeznaczone dla kobiet, sprawiły, że dziesiątkom tysięcy kobiet udało się zacząć podejmować świadome wybory, pokochać siebie i osiągać sukcesy. Swoimi inspiracjami i poradami dzielą się z kobietami na całym świecie.

 źródło: mat. prasowe

Komentarze

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]