Katherine Webb powraca w wielkim stylu!

Już 19 lipca na księgarskich półkach zagości kolejna książka Katherine Webb - „Angielka”. Katherine Webb to prawdziwa mistrzyni powieści obyczajowej, spod pióra której wychodzą porywające historie o wrażliwych i mądrych kobietach. "Dziedzictwo", czyli jej debiut sprzed siedmiu lat, sprawił, że polskie czytelniczki pokochały styl Katherine. Zarówno „Dziedzictwo”, jak i kolejną powieść - „Echa pamięci” - przepełniała atmosfera tajemnicy. Taka też jest najnowsza powieść „Angielka”.

Rok 1958. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, planuje zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć ukryte w nim skarby.

Lecz Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążony w krwawym konflikcie. Podróż do Jabrin może okazać się niemożliwa. Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki.

Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maude wywraca życie Joan do góry nogami. Przyjaźń kobiet zacieśnia się, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Gdy zaczyna zastanawiać się nad swoimi wyborami i motywami Maude, jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze. Teraz musi znaleźć sposób na zatrzymanie lawiny wydarzeń, którą sama wywołała.

Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła wrócić do domu? Koniecznie sięgnijcie po najnowszą powieść Katherine Webb i sprawdźcie, jak potoczą się losy Joan.

źródło: mat. prasowe

Komentarze

Prześlij komentarz

Zobacz także:

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

Muzyczny geniusz rocka

RECENZJA: Charlaine Harris, Czysta jak łza [Shakespeare's Landlord, 1996]