Muzyczny geniusz rocka

Wydawnictwo SQN szykuje dla nas 6 marca dwie duże i warte przeczytania premiery. Pierwsza z nich to druga część powieści Kirkmana i Bonansinga o Żywych Trupach - Droga do Woodbury. Druga z nich, szczególnie przeze mnie oczekiwana, to książka opowiadająca o życiu Dave'a Grohl'a pod tytułem Oto moje (po)wołanie.

Dave Grohl to muzyczny geniusz rocka. Perkusista, gitarzysta i wokalista. Samouk. Kompozytor. Grał w Scream i Nirvanie. Założył Foo Fighters. Bębnił dla Iggy’ego Popa, Paula McCartneya, The Prodigy, Tenacious D i wielu innych.

Oto moje (po)wołanie jest porywającą opowieścią, której bohaterami są Nirvana, Foo Fighters, Queens of the Stone Age i Them Crooked Vultures. Łączy je postać Dave’a Grohla.

Bazując na ekskluzywnych wywiadach z muzykiem, rozmowach z takimi osobistościami, jak Josh Homme (frontman Queens of the Stone Age), Ian MacKaye (legenda podziemnej sceny D.C.) czy Butch Vig (producent albumu NevermindNirvany) oraz na materiałach sięgających dziesięć lat wstecz, Brannigan napisał pierwszą dogłębną i rzetelną biografię Dave’a Grohla.

Będziecie mieli okazję przeczytać szczere wyznanie na temat Kurta Cobaina oraz poznać kulisy zatargu, który nieomal doprowadził do rozpadu Nirvany. Dave Grohl opowie o wrogości zagrażającej Foo Fighters w osiągnięciu globalnego sukcesu, a także o mrocznych czasach, które mogły sprawić, że jego kariera zakończyłaby się nagle i bez ostrzeżenia.

Dave Grohl dał się poznać jako jeden z najbardziej charakterystycznych i szanowanych muzyków przełomu XX i XXI wieku. Jest ostatnim prawdziwym bohaterem, który wyrwał się z amerykańskiego podziemia. Oto moje (po)wołaniewspaniale podsumowuje jego niesamowitą rockandrollową podróż.

Autor książki, Paul Brannigan, od dwudziestu lat pracuje jako profesjonalny dziennikarz muzyczny. Pisze dla magazynów Classic Rock, Mojo, Q i Metal Hammer. Jest autorem dwutomowej biografii Metalliki Birth School Metallica Death.

Komentarze

  1. Jak zwykle nie porywają mnie biografie, ale tą pozycję z chęcią podsunę przyjaciółce, która jest wielką fanką Nirvany. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dave'a wprost uwielbiam, tak więc z biografią bardzo chętnie się zapoznam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na swoim koncie nie ma wielu biografii, ale jako fanka Foo Fighters chętnie po nią sięgnę. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Party i Seria kryminałów

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)