RECENZJA: M.C. Beaton, Agatha Raisin i zabójczy taniec [The Deadly Dance, 2004]

W miniony poniedziałek pojawił się w sprzedaży 15. tom Serii kryminałów, w których główną bohaterką jest charyzmatyczna Agatha Raisin. Jeśli jeszcze ktoś nie jest znudzony i z niecierpliwością czeka na kolejne części, mam przyjemność przybliżyć powieść autorstwa M.C. Beaton zatytułowaną Agatha Raisin i zabójczy taniec.

Agatha dochodzi do wniosku, że prowadzenie agencji detektywistycznej w Cotswolds to nie jest robota rodem z kryminałów Chandlera. Zamiast zamożnych dam w tarapatach, przychodzą do niej po pomoc właścicielki zaginionych kotów. Gdy zatem pewna bogata rozwódka powierza jej poważną sprawę, Agatha jest w siódmym niebie. Czy zapewni swej maleńkiej agencji miejsce na rynku, czy też ugryzła większy kęs niż potrafi przełknąć?

Nie mogę i oczywiście nie chcę zdradzić finału, ale od razu mówię, że warto sięgnąć po tę książkę. Jest to naprawdę świetna lektura na jeden czy dwa wieczory. Niestety pomimo tego, że czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie to może drażnić ilość błędów występujących w polskim tłumaczeniu. To największy minus tej książki. Przede wszystkim jest to jednak kolejna lekka kryminalna powieść doskonałego pióra M.C. Beaton. Niektóre aspekty życia głównej bohaterki oraz jej spojrzenia na świat mogą niektórych drażnić, jednakże Agatha Raisin zdobyła moją sympatię i zawsze czekam z ciekawością na kontynuację jej losów i czasami niesamowitych przygód. Ta samo jak w poprzednich przypadkach, także teraz warto przeczytać Agathę Raisin i zabójczy taniec, jeśli ma się ochotę na lekką powieść z wątkiem kryminalnym.

Zobacz również:             

Komentarze

 1. jak zawsze świetna recenzja.wczoraj dostałam 4 ksiązki z prenumeraty i w ciągu jednego wieczoru przeczytałam Agatha Raisin i śmiertelna pokusa. Chyba mi sie nie znudzi ta seria:) a od 18 lutego w samodzielnej sprzedaży badz z dwutygnikiem Party pojawi sie kolejna seria kryminałów M.C.Beaton Hamish Macbeth. Cena pierwszego tomu tak jak w przypadku "Agathy Raisin" promocyjna 4,99 zł. patrzyłam na hitksiazki prenumerata jest juz mozliwa po 10 zł za ksiązke.

  OdpowiedzUsuń
 2. jak masz prenumerate agary to pierwszy tom hamisha przysla ci gratis, przynajmniej tak mi mowili. agata juz nudzi, moze lepeij bylo skonczyc na 11 tomie.

  OdpowiedzUsuń
 3. na plus to, że wreszcie nie ma "przystojnego sąsiada" tylko pojawia się Emma i ona własnie kojarzy sie z panna Marple a nie Agata.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciągle mam ochotę na jej książki i wciąż brak czasu... ale może wreszcie się zmobilizuję po tej recenzji :)

  www.kreatywneteksty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Party i Seria kryminałów

RECENZJA: Michał Kędziora, Rzeczowo o modzie męskiej (2013)

RECENZJA: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord (2013)